Mam 15 lat. Neurolog podejrzewa samoistnie drżenie rąk, trwa to od jakoś 2 lat. Czekam na wizytę w s

2 odpowiedzi
Mam 15 lat. Neurolog podejrzewa samoistnie drżenie rąk, trwa to od jakoś 2 lat. Czekam na wizytę w szpitalu by zrobić badania. Drżenie dłoni pojawia się podczas trzymania w rękach różnych przedmiotów. Można jakoś temu zaradzić?
Dzień dobry
Zawsze zalecam wizyte kontrolną, celem ewentulnego doprecyzowania diagnozy natomiast póki co prosze spróbować suplementacji CBD RAW ja pracuje na preparatach z firmy dobrekonopie.pl - często przy drżeniu bardzo pomaga, istotne jest to aby co 6h podnosić dawkę ekstraktu o jedną krople aż do momentu uzyskania poprawy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przy pojawieniu się objawów takich jak drżenie rąk, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu wykonania odpowiednich badań i ustalenia przyczyny tego problemu. Neurolog może zalecić wykonanie badań, takich jak badanie krwi, badanie obrazowe mózgu, elektromiografia, aby wykluczyć inne choroby, takie jak choroba Parkinsona, choroba Huntingtona, stwardnienie zanikowe boczne lub choroba Wilsona.

Jeśli neurolog stwierdzi, że drżenie jest samoistne (innymi słowy, jest to samoistne drżenie rąk), istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc złagodzić objawy:

Unikanie stresu i zmęczenia - stres i zmęczenie mogą zwiększać objawy drżenia, więc ważne jest, aby unikać nadmiernego stresu i zapewnić sobie odpowiedni odpoczynek.

Ćwiczenia fizyczne - regularne ćwiczenia fizyczne mogą pomóc wzmocnić mięśnie i zmniejszyć objawy drżenia.

Odpowiednia dieta - zdrowa dieta może pomóc w zmniejszeniu objawów drżenia poprzez dostarczenie organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Terapia zajęciowa - terapia zajęciowa może pomóc w poprawie koordynacji ruchowej i zmniejszeniu objawów drżenia.

Farmakoterapia - w niektórych przypadkach neurolog może zalecić stosowanie leków, takich jak beta-blokery lub leki przeciwdepresyjne, które mogą pomóc zmniejszyć objawy drżenia.

Pamiętaj jednak, że tylko lekarz może dokładnie ocenić Twoją sytuację i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Dlatego warto czekać na wyniki badań i skonsultować się z lekarzem.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.