Mam 16 lat i od pewnego czasu zastanawiam się nad swoją orientacja seksualna, a co za tym idzie wzbu

3 odpowiedzi
Mam 16 lat i od pewnego czasu zastanawiam się nad swoją orientacja seksualna, a co za tym idzie wzbudza to u mnie duży stres ponieważ nie chce być gejem ani bi. Nigdy nie podobali mi się chłopacy, ani nie mógłbym być w związku z chłopakiem. Od zawsze podobały mi się dziewczyny i tylko z nimi wyobrażam sobie związek i miłość ale dalej czuje nie pokój ze względu na to ze nie chce być gejem
Witam serdecznie,
biorąc pod uwagę opis wydaje się, że masz orientacje heteroseksualną. Oczywiście orientacja się cały czas kształtuje, ale skoro nigdy chłopcy nie byli dla Ciebie atrakcyjni, to raczej w taki a nie inny sposób zostałeś stworzony. Wydaje się jednak, że warto pochylić się nad tą obawą, którą w sobie nosisz. Czy gdybyś był homoseksualistą to byłaby to taka tragedia? Co to by dla Ciebie znaczyło? Z czym kojarzy Ci się homo/biseksualizm?

Dzień dobry,
Rozumiem, że zastanawia się Pan nad swoją orientacją seksualną i odczuwa pewien stres związany z tym procesem. Ważne jest pamiętanie, że orientacja seksualna jest często różnorodna i może się zmieniać i rozwijać w ciągu życia. To co jest najważniejsze, to akceptacja siebie i swoich uczuć. Nie ma potrzeby etykietowania na siłę, jeśli czuję się Pan dobrze jako osoba heteroseksualna, którą interesuje płeć przeciwna to jest to w porządku. Proszę pamiętać, że orientacja seksualna to coś osobistego i indywidualnego. Warto pozwolić sobie na odkrywanie, eksplorowanie swoich uczuć i rozmawianie z zaufanymi osobami, takimi jak przyjaciele lub rodzina, którzy mogą Pana wesprzeć w tym procesie. Jeśli czuje Pan duży niepokój lub potrzebuje Pan większego wsparcia, warto rozważyć konsultację z profesjonalistą, który może Panu pomóc zrozumieć i zaakceptować swoją tożsamość seksualną.

Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry, to oczywiste, że jest etap, w którym sprawdzamy, badamy w sobie swoją orientację, obserwujemy i potwierdzamy. I to jest norma. Jednak warto skupić się nad aspektem dlaczego budzi się w Panu taka niechęć do gejów i może warto popracować nad emocjami z tymi związanymi i tolerancją, dlatego, że harmonia, równowaga emocjonalna jest istotna dla dalszego zdrowia, dla działania z poziomu spokoju, a nie zakłóceń i nierównowagi.