mam 16lat i od kilku miesięcy dokuczają mi bóle stawów, zaczęło się od nadgarstków, potem zaczął się

1 odpowiedzi
mam 16lat i od kilku miesięcy dokuczają mi bóle stawów, zaczęło się od nadgarstków, potem zaczął się uciążliwy i promieniujący ból w palcach, od tego tygodnia pojawił się ból w kolanach. nie jest to bardzo mocny i uciążliwy ból, ale przeszkadza mi w szkole np pisząc coś, wtedy wysiadają mi nadgarstki. czytałam ze takie bóle pojawiają się w wyniku długotrwałego stresu i teoretycznie to się zgadza bo kiedyś taki u mnie miał miejsce, ale czy wtedy są wykluczone jakieś inne choroby bo to wina stresu? czekam na odpowiedz i dziekuje.
Może to być następstwo przewlekłego stresu, ale najpierw należy wykonać podstawowe badania (RTG rąk, RTG stóp, morfologia, CRP, OB, anty-CCP, RF, borelioza, ANA, witamina D, kwas moczowy) + badanie fizykalne - ocena stawów pod kątem obecności obrzęków, sugerujących stan zapalny.