Mam 17 lat i chciałabym zrozumieć siebie. Jestem dziewczyną ale czasami czuję się bardziej jak chłop

2 odpowiedzi
Mam 17 lat i chciałabym zrozumieć siebie. Jestem dziewczyną ale czasami czuję się bardziej jak chłopak. Nie chce zmieniać swojego ciała ale chce zrozumieć dlaczego jako dziecko (około 13 lat) i nadal teraz, wolę być chłopakiem, ale zarówno i dziewczyną.
Szanowna Pani,
w przypadku większości ludzi identyfikacja siebie jako mężczyzny lub kobiety jest instynktowna i oczywista. Są jednak osoby dla których opisanie się przy pomocy któregoś z tych pojęć jest trudne lub wręcz niemożliwe. Tożsamość płciowa czy też psychologiczna, kulturowa płeć nie zawsze jest zgodna z płcią biologiczną. Zdarza się również tak, że osoba nie czuje się ani mężczyzną ani kobietą lub też czuje że przynależy do obu tych płci- taką sytuację nazywa się czasami wariantami płci lub transgenderyzmem.

Ciekawe jak to jest kiedy czuje się Pani jak dziewczyna a kiedy jak chłopak. Co różni oba te stany, doświadczenia. W czym są one podobne.
Ciekawe jak rozumie Pani bycie dziewczyną a jak bycie chopakiem.
Być może spotkanie z psychoterapeutą lub psychologiem seksuologiem pomogłoby Pani lepiej siebnie zrozumieć i odnaleźć odpowiedzi na na Pani pytania.
Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,

aspekty, o których Pani wspomina są niezwykle istotne i niejednokrotnie pojawiają się w trakcie dorastania młodych ludzi. Dobrze, że Pani pyta. Warto, by kwestie m.in. tożamości płciowej, seksualnej, ról społecznych i poczucia mniejszej bądź większej identyfikacji z nimi podjęte zostały w trakcie spokojnej i pogłębionej rozmowy. Wówczas można przedstawić nurtujące pytania, rozwiać wątpliwości, uzyskać wsparcie. Warto przemysleć konsultację psychologiczno-seksuologiczną.

Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.