Mam 18 lat, 159 cm wzrostu i ważę ok. 65 kg, dużo schudłam a teraz mam problem z jedzeniem: jem dużo

2 odpowiedzi
Mam 18 lat, 159 cm wzrostu i ważę ok. 65 kg, dużo schudłam a teraz mam problem z jedzeniem: jem dużo, bardzo szybko jem, nawet jak nie jestem głodna
Witam Panią. Z krótkiej informacji wnioskuję, iż chodzi o zaburzenia odżywiania, które odzwierciedlają nasze relacje z najbliższymi osobami, tj.rodziną, ale także grupą rówieśniczą. Problem , jest szeroki, nie podaje Pani szczegółów, np. w jakim czasie schudła Pani i ile kilogramów ? Czy objadanie się występuje w odpowiedzi na sytuację stresową (tzw.moment spustowy) ? Ile razy w tygodniu następują epizody objadania się ? Czy stosuje Pani środki przeczyszczające lub prowokuje wymioty ?
Generalnie rzecz biorąc, zaburzenia odżywiania związane są z niską samooceną - należałoby w terapii przepracować niską samoocenę, jej przyczyny. Zaburzenia odżywiania wiążą się ściśle z postrzeganiem własnego ciała, ale także płci. Należy się także zastanowić, czy występuje u Pani jakakolwiek postać tzw.zaburzenia nastroju czyli depresja. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można pozyskać podczas wywiadu psychologicznego na temat Pani dotychczasowego schematu żywienia oraz sytuacji życiowej. Systematyczna terapia jest skuteczna w przypadku zaburzeń odzywiania. Zapraszam do kotaktu.
Pozdrawiam,
Barbara Czernik

Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie