Mam 18 lat. Nie dawno miałam robiony test wais - r w poradni psychologiczno-pedagogicznej ze względu

2 odpowiedzi
Mam 18 lat. Nie dawno miałam robiony test wais - r w poradni psychologiczno-pedagogicznej ze względu na trudności w nauce. Chcę zapytać czy moje wyniki są bardzo złe. Nie chcę się rozpisywać więc napiszę wszystko w skrócie. Mocną stroną uczennicy jest uczenie się wzrokowo - ruchowe w zakresie motoryki małej w tym grafomotoryki orientacja wyobraźnia i wizualizacjia przestrzenna. Wynik przeciętny 112. Poziom powyżej przeciętnej 116 przyjmują zdolności językowe (webalizowanie definiowanie)) Na poziomie 77 rozwinięte są trwałość pamięci werbalnej rozumowanie arytmetyczne oraz synteza danych spostrzeżeniowych (ujmowanie relacji części całość). Podobnie na poziomie 70 rozwinięte są rozumienie norm i zasad społecznych oraz zdolności do spostrzegania szczegółów. Na poziomie 68 znajduje się przewidywanie konsekwencji zdarzenia początkowego. Wynik na poziomie 85 przyjmują zdolności do klasyfikowania (abstrachowanie uogólnianie porównanie). Opisując badanie pedagogiczne w skrócie to wygląda ono tak. Czyta w przeciętnym tempie w sposób wyrazowy. Wykazuje słabe rozumienie czytanych treści na głos. Przeciętne rozumienie stwierdza się w sytuacji czytania po cichu. Błędy ortograficzne popełnia pisząc ze słuchu. W pracach samodzielnych błędy nie występują. Poziom graficzny pisma nie budzi zastrzeń tempo pisania przeciętne. Wypowiedzi pisemne są logiczne i na temat. Jednak są na niskim poziomie pod względem słownictwa i konstrukcji językowej. Z matematyki braki sięgają zakresu szkoły podstawowej.
Dzień dobry, diagnoza psychologiczno-pedagogiczna obejmuje omówienie wyników badania. Jeżeli taka rozmowa się nie odbyła lub nie zrozumiała Pani niektórych aspektów, to warto umówić się do osób diagnozujacych i poprosić o omówienie wyników. Wartości liczbowe to jedno, a najważniejsza jest interpretacja wyników i ustalenie z czego wynikają Pani trudności w nauce, jakie jest ich podłoże.
Powodzenia :)

Dzień dobry,
Warto zwrócić się do osób które przeprowadziły badanie aby omówiły wyniki oraz można pomyśleć o takich ćwiczeniach jak integracja odruchów pierwotnych, które wspierają cały układ nerwowy i wszystkie funkcje nie tylko poznawcze u człowieka.