Mam 18 lat, od ok 2-3 lat mam pewne problemy, mianowicie bardzo często w sytuacjach stresujących czu

2 odpowiedzi
Mam 18 lat, od ok 2-3 lat mam pewne problemy, mianowicie bardzo często w sytuacjach stresujących czuje mocne ukłucia w klatce piersiowej oraz szybkie bicie serca, drżenie rąk. Sytuacja ta, bardzo też się nasila podczas jakiś sytuacji miedzy ludzkich, często przez to, nie podchodzę do zrealizowania prac na forum klasy, co jest bardzo męczące i dodatkowo obwiniam się tym. Także mam wstręt do siebie, jestem dla siebie nieudacznikiem przez to mam ochotę odepchnąć wszystkich od siebie, gdyż mam poczucie, że tylko zniszczę każdemu życie swoją osobą, straciłam już przyjemność z większości rzeczy, mam trudności z spaniem i coraz ciężej, jest mi wyjść z domu. Nie wiem kompletnie czy coś mi jest czy to jest po prostu coś normalnego.
Dzień dobry, musi być Panu bardzo ciężko tak funkcjonować, zwłaszcza, że objawy trwają już dwa/trzy lata ! Być może dlatego, że tak długo czuje się Pan źle, ma Pan wątpliwości czy coś Panu dolega.
Odpowiadając na Pana pytanie, takie samopoczucie nie jest "normalnym" stanem. Wskazuje na zaburzenia depresyjne i lęk w sytuacjach społecznych. Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę, wprowadzi odpowiednie leki i skieruje na psychoterapię aby odbudował Pan pewność siebie i odzyskał dobre samopoczucie.
Życzę powodzenia!!! Emilia Szymanowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
To brzmi jak sytuacja, która wymaga uwagi i zrozumienia. Opisujesz dość silne objawy, takie jak ukłucia w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, drżenie rąk, trudności z zrealizowaniem prac szkolnych, wstręt do siebie, trudności ze spaniem i trudność z opuszczeniem domu. Wszystko to może wpływać znacząco na Twoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie.

Twoje doświadczenia sugerują obecność objawów związanych z lękiem i stresami. Znalezienie wsparcia i zrozumienia jest ważne, a jednym z kroków może być skonsultowanie się z profesjonalistą zdrowia psychicznego, takim jak psycholog czy psychiatra. Specjalista ten będzie w stanie przeprowadzić ocenę i omówić z Tobą możliwe opcje leczenia lub terapii.

Nie ignoruj tych sygnałów i nie bądź zbyt surowa dla siebie. Nie jesteś sam(a) i istnieją metody leczenia, które mogą pomóc Ci zminimalizować dolegliwości i poprawić jakość życia. Pamiętaj, że prośba o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości.

Dodatkowo, jeśli czujesz się natychmiast zagrożony/a, ważne jest, abyś skontaktował/a się z osobą, którą ufasz, taką jak przyjaciel, rodzina, czy na przykład linia pomocy w twoim kraju. W wielu miejscach istnieją także organizacje zapewniające wsparcie dla osób przeżywających kryzysy psychiczne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.