Mam 19 lat. Ostatnio podczas masturbacji (zauważyłem to po skończonej) moje lewe jądro schowało się

2 odpowiedzi
Mam 19 lat. Ostatnio podczas masturbacji (zauważyłem to po skończonej) moje lewe jądro schowało się tak jakby po lewej stronie i trochę wyżej, bynajmiej wyszło z moszny, ale nie znacznie. Był to pierwszy raz kiedy tak mi się stało. Kilka dni po tym, stało się tak kolejny raz, ale zanim wszystko skończyłem włożyłem je na miejsce, że tak powiem ale wtedy po skończonej masturbacji zauważyłem, że moje prawe jądro wyszło z moszny i znalazło się po prawej stronie, po dotknięciu go od razu wróciło na swoje miejsce, bez żadnego problemu. Nie wiem co to może oznaczać, nie boli mnie to i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Ale martwię się bo stało się tak pierwszy raz i nie wiem co to może być. Czy może to być naturalna reakcja jąder, które podczas podniecenia chowają się nawet do kanału pachwinowego przez to że kurczą się mięśnie dźwigacze jąder? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Dodam iż byłem bardzo podniecony.
Dzień dobry.

Czy w dzieciństwie miał Pan problemy z niezstąpionymi jądrami lub wędrującymi jądrami? Jeśli nie, to moim zdaniem jest to normalna reakcja na skurcz mięśni dźwigaczy jąder. W razie wątpliwości należy udać się do urologa celem zbadania palpacyjnego i ewentualnego wykonania USG jąder.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec

Dzień dobry, tak jak w Pana pytaniu jest możliwe, że jądro przy silnym skurczu m. dźwigacza jądra przemieszcza się do kanału pachwinowego. Najważniejsze, że nie ma problemu z powrotem do worka mosznowego. U niektórych dorosłych mężczyzn występują jądra wędrujące. Jest to po części zależne od szerokości pierścienia pachwinowego powierzchownego- przy szerokim pierścieniu jądro może się przemieścić przezeń do kanału. Z opisu nie wynika iż dzieje się cokolwiek niepokojącego, mimo to sugerowałabym jednak wizytę urologiczną, żeby sprawdzić czy poza tym nie ma innych odchyleń w obrębie jąder, ustalić czy nie przechodził Pan w przeszłości schorzeń/ zabiegów dot. jąder i okolic. Pytanie nie wyczerpuje wszystkich kwestii które mogą mieć związek z Pana objawami.