Mam 20 lat. Zacząłem przygodę z siłownią trochę mniej niż 3 lata temu i co jakiś czas musiałem robić

1 odpowiedzi

Mam 20 lat. Zacząłem przygodę z siłownią
trochę mniej niż 3 lata temu i co jakiś czas musiałem robić długie przerwy po nawet ponad 2 - 3 miesiące przez to że na zmianę a to w 1 a to w drugim nadgarstku zaczynał się jakiś stan zapalny. Po prostu pojawiał się ból i nie dało się ćwiczyć. Dodam że przed każdym treningiem zawsze dobrze się rozgrzewałem, robiłem ćwiczenia wstępne i też dbałem o technikę żeby nadmiernie nie obciążać tych nadgastków. Używałem też usztywnaczy. No i na poczatku lipca po raz kolejny odpalił się tym razem prawy nadgarstek i koniec z treningami i z racji na wakacje postanowiłem się za to wziąć i porobić badania no i lekarze robią mi każdy co innego każdy też mówi co innego i tak naprawdę niczego się nie dowiedziałem.
Wszystkie badania wychodziły w porządku. Miałem robioną gęstość kości - w porządku, badania krwi - w porządku. Żadnych reumatyzmów itp nie ma Jedyne co wyszło to jakieś zmiany na RTG: "Obrzęk okołostawowy tkanek miękkich z osteopenią okolostawową obustronnie. Zmiany destrukcyjne chrząstek stawowych wyrażone zwężeniami szpar stawow międzynadgarstkowych. Wniosek: podejrzenie zmian zwyrodnieniowych"

Obecnie piję od około 2.5 miesiąca orton flex oraz reumatolog wypisał mi lek przeciwzapalny Nimesil rano co drugi dzień przez 2 tygodnie i właśnie wziąłem ostatnią dawkę tego leku. Dodatkowo dziś zacząłem też brać omega 3 oraz witaminę d3 + k2. Orton flex, omega i witaminy biorę na własną rękę.

Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić z moim problemem. Do jakiego lekarza można się z tym udać. Może jakaś rehabilitacja, zabiegi czy coś w tym rodzaju. Obecnie ból jest dużo mniejszy. Chciałbym jednak coś z tym zrobić, ponieważ bardzo chcę móc dalej trenować na siłowni. Byłem u kilku lekarzy rodzinnych, ortopedy i reumatologa i nikt nie powiedział niczego sensownego, wszyscy bagatelizują sprawę. Serdecznie dziękuję za każdą dobrą radę.
Podstawą diagnostyki problemów z nadgarstkiem jest badanie przedmiotowe, czyli wykonanie ruchów i testów obciążających konkretne struktury nadgarstka i precyzujące co jest źródłem bólu. Badanie to czasem można wspomóc o badanie USG. Niekiedy jednak trzeba zrobić badanie MRI nadgarstka, które czasem jako jedyne da odpowiedź co jest przyczyną dolegliwości. I dopiero po odstawieniu diagnozy możemy skutecznie zająć się leczeniem.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.