Mam 21 lat i mam problem z miesiączka. Okres jest bardzo nie regularny (cykl powyżej 40 dni), dodatk

1 odpowiedzi
Mam 21 lat i mam problem z miesiączka. Okres jest bardzo nie regularny (cykl powyżej 40 dni), dodatkowo pojawiają się obfite plamienia tydzień przed miesiączką, oraz 3 tyg. po miesiączce. Rok temu poszłam z tym problemem do ginekologa, który po zrobieniu USG, na którym nic złego nie wyszło, przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Zażywałam je 5 miesięcy. Po odłożeniu 2 miesiące okres był regularny, następnie znów pojawiał się bardzo rzadko. Po 7 miesiącach po odłożeniu tabletek problem wrócił - 5 tyg. krwawienia i 45 dni odstępu od miesiączek. Między czasie byłam u ginekologa 2 razy, USG oraz morfologia są dobre. Nie wiem już co mam robić. Bardzo proszę o poradę.
Rozważyć proszę poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne w szczególności z uwzględnieniem badań hormonalnych. Utrzymujące się zaburzenie miesiączkowania przy braku uchwytnej przyczyny w rutynowym badaniu ginekologicznym sugerują konieczność poszerzenia diagnostyki w kierunku zaburzeń rytmu miesiączkowania pod kontrolą ginekologa zajmującego się tym problemem i jego diagnostyką.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.