Mam 22 lata jestem kobietą i wystąpił u mnie samoistne podniecenie. Zastanawiam sie czy skutkiem teg

2 odpowiedzi
Mam 22 lata jestem kobietą i wystąpił u mnie samoistne podniecenie. Zastanawiam sie czy skutkiem tego może być obsesyjne unikanie strefy seksualnej (ze względu na wiare unikam grzesznych tematów) lecz u mnie jest to na poziomie strasznym, nieraz mycie sie, spanie na brzuchu budzi wyrzuty czy już abysie nie pobudzam i wszędzie to widze i traktuje tą seksualność jak największego wroga. Ogladnięcie zwykłego filmu w którym są sceny erotyczne prowadzą do nadmiernego podniecenia i te obrazy zostają we mnie i mnie nękają i gdy przyjdą to podniecenie jest, też sano przychodzi. Ostatnio całą noc męczyłynękają i gdy przyjdą to podniecenie jest, też sano przychodzi. Ostatnio całą noc męczyły mnie ataki podniecenia.

Czy mòj stan psychiczny jest powodem nadmiernego domagania sie mojego organizmu tej seksualnej przestrzeni ? Czy ja to wywołuje i mam grzech ciezki?
Podniecenie jest to stan emocjonalny, połączony z fizjologiczną reakcją wzrostu ciśnienia krwi na skutek produkcji adrenaliny w organizmie. Podniecenie seksualne w znaczeniu ogólnym jest to funkcja pobudliwości seksualnej (gotowości do reakcji seksualnej) i sytuacji zewnętrznej. Jest to zupełnie normalna reakcja organizmu.
Z mojej perspektywy zdecydowanie warto, abyś porozmawia/porozmawiał z kimś o tym dlaczego "obsesyjnie unikasz strefy seksualnej". To może wiele pomóc.

Powodzenia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry
Rozumiem, że jest to trudna sytuacja dla Ciebie, a Twoje odczucia wydają się być skomplikowane. Sytuacje związane z obsesyjnymi myślami, nadmiernym podnieceniem, oraz uczuciem winy mogą być trudne do zrozumienia i samodzielnego przepracowania. Warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który może pomóc zrozumieć źródło tych uczuć i pracować nad ich rozwiązaniem.
Jeśli Twoja wiara jest ważnym aspektem Twojego życia, to rozmowa z odpowiednią osobą duchową może być również pomocna. Dobra rada duchownego może pomóc w zrozumieniu, jak integrować swoje przekonania religijne z aspektami życia seksualnego. Ważne jest, aby pamiętać, że doświadczane przez Ciebie odczucia nie powinny prowadzić do uczucia winy czy grzechu. Ludzka seksualność i związane z nią emocje są często skomplikowane, a różne osoby mają różne doświadczenia. Dobrze jest szukać pomocy, aby zrozumieć i radzić sobie z własnymi uczuciami w sposób zdrowy i akceptujący.
W sytuacjach takich, jak opisane przez Ciebie, ważne jest, aby uzyskać pomoc od profesjonalisty, który może przeprowadzić bardziej szczegółową ocenę i zaoferować spersonalizowane wsparcie.
Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.