Mam 22 lata. Tydzień temu trafiłem do szpitala z silną kolką nerkową, której nie dało się uspokoić l

1 odpowiedzi
Mam 22 lata. Tydzień temu trafiłem do szpitala z silną kolką nerkową, której nie dało się uspokoić lekami. Silne wymioty, mdlenie - zabrała mnie karetka. Na miejscu dostałem kroplówkę, zostały mi zrobione badania i chirurg ocenił, że mam kamicę nerkową, choć na USG nie dało się zauważyć żadnych złogów (ale poszerzoną miedniczkę o 13mm), to też stwierdził, że raczej je wydaliłem i wypisał mnie do domu zalecając mi branie Nospy przez tydzień i dał skierowanie do urologa życząc mi, by kolka już nigdy nie zaatakowała. Niestety ból po kilku godzinach powrócił, znowu to samo, skąpomocz, wymioty, stan podgorączkowy, 37,3, tym razem wziąłem ketonal i ból na parę godzin minął, by potem znowu powrócić. Udałem się do urologa, który na USG również nie zauważył złogu, tylko poszerzoną miedniczkę o 13mm. Rozkazał brać Rowatinex, Nospę, Pyralginę i dać sobie 3-5 dni na poprawę stanu, jeśli stan się nie poprawi, zrobić tomografię jamy brzusznej i z powrotem udać się do niego. Stan się nie poprawił, doszedł bół cewki moczowej przy końcówce prącia, udałem się do internisty i przypisał mi Nolicin. Dalej niestety miałem ogromne bóle przez, które mdlałem i wymiotowałem i udałem się do Urologa dr. n. med, który przypisał mi Omnic Ocas i Diclac czopki. Od tej pory ból utrzymywał się taki sam, dopiero dziś (po tygodniu) odpuścił mi do 60% na parę godzin, po 24h i tak musiałem wziąć czopek, gdyż znów ból powrócił z całą swoją siłą. Biorę Nospę 3x dziennie, 3x Nolicin, piję 3L wody dziennie, biorę ciepłe kąpiele i tam też próbuje się wysikać, Diclac 1x dziennie, Omnic Ocas 1x dziennie, Rowatinex 3x dziennie leki, osłonowe, niestety końcowo ból i tak nie chce odpuścić, robię nawet okłady z termoforu. W dniu jutrzejszym jadę zrobić RTG jamy brzusznej. Dodatkowo po zjedzeniu mam silne kłucie w prawdopodobnie jelicie, poniżej pempka i stały dyskomfort w tym miejscu, czasem boli bardziej od samej kolki. Ogólnie jestem bardzo osłabiony. Mocz normalny, sikam "całą parą", nie mam już skąpomoczu i parcia na pęcherz, ból cewki wciąż się utrzymuje. Czy z utrzymującymi się objawami tak samo przez tydzień i brakiem poprawy powinienem udać się na ostry dyżur urologiczny? Czy dłuższa przerwa od bólu, a i tak wrócenie jego z całą siłą można uznać za poprawienie się stanu po 24 godzinach, czy to zasługa leków przeciwbólowych? Bóle w kolce mam dwa, jeden z przodu prawdopodobnie od "kamienia" i jeden z tyłu, lekarz mówił, że od ciśnienia, które zbiera mi się w nerce.
RTG jamy brzusznej jest na tyle mało czułe i mało specyficzne, że z dużym prawdopodobieństwem nie wniesie dodatkowych informacji.
Sugeruję wykonać tomografię komputerową, jak uprzednio zalecił urolog.

Natomiast jeśli bóle powracają i nie jest Pan ich w stanie opanować posiadanym lekami, musi Pan zgłosić się pilnie do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego. Musi Pana obejrzeć urolog i zadecydować, czy konieczne jest założenie cewnika moczowodowego JJ.