Mam 23 lata i jestem kobietą. Od tygodnia dręczy mnie lęk. Nie mogę jeść, myśleć o niczym innym tyl

2 odpowiedzi
Mam 23 lata i jestem kobietą.
Od tygodnia dręczy mnie lęk. Nie mogę jeść, myśleć o niczym innym tylko kłębią mi się wszystkie źle myśli w głowie. Nie mogę się skupić na niczym innym, tylko na tym jak jest mi źle i co jest tego powodem. Mam narzeczonego, który mi bardzo pomaga i małego pieska ale patrzę na nich i mam dość bycia z nimi, tak jakby byli dla mnie obcy. Nie mam ochoty dzwonić do rodziny, w sumie nie wiem co chce zrobić, jedynie czego pragnę to to żeby było mi lepiej.czy to lęk powoduje to, że mam dość bliskich? Że nic nie sprawia mi radości i przyjemności?
W wakacje 2019 roku też miałam taki stan, przyjmowałam przez pół roku sertagen i lamitrin. Chodziłam też do psychoterapeuty. Potem minęło i przez rok było dobrze, nie miałam tych stanów lękowych a teraz to znowu wróciło. Zapisałam się do pani doktor na rozmowę ale mam ja dopiero za tydzień a boję się że do tego czasu nie poradzę sobie sama bez jakiegoś wyjaśnienia, rozmowy.
Proszę pomóc :(
Może warto zastanowić się nad konsultacją terapeutyczną, która polega na towarzyszeniu klientom w poszerzeniu świadomości i osiągnięciu założonych celów terapii. Osobiście pracuję holistycznie, co oznacza, że zwracam uwagę na ciało, umysł, duchowość i emocje. Autentyczność, empatia oraz akceptacja to niezwykle ważne w mojej pracy terapeutycznej.

Dzień dobry. Z tego co zrozumiałam zapisała się Pani na rozmowę do lekarza psychiatry i to na tę wizytę Pani oczekuje. Zdaje się, że wiele się dzieje w Pani aktualnym przeżyciu i to co mogłoby Pani pomóc w zrozumieniu swoich emocji to psychoterapia. Pisze Pani, że w przeszłości chodziła Pani na sesje, więc jeśli uważa Pani, że praca z poprzednim specjalistą Pani służyła, może warto na taką terapię wrócić i przyjrzeć się Pani emocjom i przeżyciom w okresach kiedy poziom lęku jest wysoki, ale również kiedy spada np. po wdrożonej farmakoterapii jeśli tak zaleci psychiatra. Taki długoterminowy proces mógłby pomóc Pani lepiej poznać swoje stany emocjonalne oraz sposoby radzenia sobie z nimi, a to mogłoby na przyszłość przyczynić się do poprawy fukcjonowania w trudnych dla Pani sytuacjach.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam,
Kamila Kozaczka