Mam 23 lata i jestem kobietą. Od tygodnia dręczy mnie lęk. Nie mogę jeść, myśleć o niczym innym tyl

2 odpowiedzi
Mam 23 lata i jestem kobietą.
Od tygodnia dręczy mnie lęk. Nie mogę jeść, myśleć o niczym innym tylko kłębią mi się wszystkie źle myśli w głowie. Nie mogę się skupić na niczym innym, tylko na tym jak jest mi źle i co jest tego powodem. Mam narzeczonego, który mi bardzo pomaga i małego pieska ale patrzę na nich i mam dość bycia z nimi, tak jakby byli dla mnie obcy. Nie mam ochoty dzwonić do rodziny, w sumie nie wiem co chce zrobić, jedynie czego pragnę to to żeby było mi lepiej.czy to lęk powoduje to, że mam dość bliskich? Że nic nie sprawia mi radości i przyjemności?
W wakacje 2019 roku też miałam taki stan, przyjmowałam przez pół roku sertagen i lamitrin. Chodziłam też do psychoterapeuty. Potem minęło i przez rok było dobrze, nie miałam tych stanów lękowych a teraz to znowu wróciło. Zapisałam się do pani doktor na rozmowę ale mam ja dopiero za tydzień a boję się że do tego czasu nie poradzę sobie sama bez jakiegoś wyjaśnienia, rozmowy.
Proszę pomóc :(
Może warto zastanowić się nad konsultacją terapeutyczną, która polega na towarzyszeniu klientom w poszerzeniu świadomości i osiągnięciu założonych celów terapii. Osobiście pracuję holistycznie, co oznacza, że zwracam uwagę na ciało, umysł, duchowość i emocje. Autentyczność, empatia oraz akceptacja to niezwykle ważne w mojej pracy terapeutycznej.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Z tego co zrozumiałam zapisała się Pani na rozmowę do lekarza psychiatry i to na tę wizytę Pani oczekuje. Zdaje się, że wiele się dzieje w Pani aktualnym przeżyciu i to co mogłoby Pani pomóc w zrozumieniu swoich emocji to psychoterapia. Pisze Pani, że w przeszłości chodziła Pani na sesje, więc jeśli uważa Pani, że praca z poprzednim specjalistą Pani służyła, może warto na taką terapię wrócić i przyjrzeć się Pani emocjom i przeżyciom w okresach kiedy poziom lęku jest wysoki, ale również kiedy spada np. po wdrożonej farmakoterapii jeśli tak zaleci psychiatra. Taki długoterminowy proces mógłby pomóc Pani lepiej poznać swoje stany emocjonalne oraz sposoby radzenia sobie z nimi, a to mogłoby na przyszłość przyczynić się do poprawy fukcjonowania w trudnych dla Pani sytuacjach.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam,
Kamila Kozaczka

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.