Mam 23 lata. Miałem operację usunięcia kawałka łąkotki przyśrodkowej we wrześniu 2017r. Nie mogę do

3 odpowiedzi
Mam 23 lata. Miałem operację usunięcia kawałka łąkotki przyśrodkowej we wrześniu 2017r. Nie mogę do końca zgiąć kolana z powodu bólu i czuję blokadę. Mało brakuje do całkowitego zgięcia ale jednak brakuje i zależy mi, by nie czuć bólu i móc do końca zgiąć te kolano. Dodam, że przed operacją nie mogłem do końca wyprostować kolana z powodu blokady tej łąkotki. Mogłem za to zgiąć do końca, a po operacji już nie. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość pełnego zgięcia tego kolana, nie odczuwania bólu i w jaki sposób?
Jest możliwe osiągnięcie pełnego zgięcia i zniesienia odczuwania bólu w Pana przypadku. Osiągnąć to można skuteczną rehabilitacją, ćwiczeniami, masażami. Skupić tutaj należy uwagę na mięśnie uda oraz obręczy biodrowej.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Odpowiedź powinieneś usłyszeć od fizjoterapeuty lub osteopaty. Łąkotka jest jednym z elementów wpływających na ruch kolana ale nie jedynym. Kluczowa jest tu ocena nie tylko samego kolana ale również struktur z nim powiązanych. Istotne jest określenie w jakiej pozycji jest kość piszczelowa (rotacji zewn/ wewn./przesunięta dobocznie? ) i strzałkowa (uniesiona?/obniżona?/ zrotowana? ) i przez jakie struktury( które ciągi tkanek/łańcuchy są zaangażowane w problem). z tego względu jak najbardziej zasadne jest w pierwszej kolejności jak najszersze spojrzenie na problem. Zawężona ocena wyłącznie do kolana prowadzi często do mylnych wniosków i nietrafnej diagnozy i złego planu leczenia.
Pozdrawiam,
Daniel
NIe ma co patrzeć szeroko w tym wypadku skoro operowane było kolano;) praca na stopie,czy brzuchu na pewno nie naprawi Panu kolana. Jak najbardziej da się uzyskać pełne zgięcie,ale nie żadnymi masażami,czy ćwiczeniami,a celowaną terapią manualną w obrębie kolana.Proszę zgłosić się do fizjo specjalizującego się w terapii powięziowej lub ortopedycznej terapii manualnej. Po certyfikujących kursach-koniecznie!.Tylko to gwarantuje wysoką jakość leczenia.
Pozdrawiam serdecznie
Lewandowski

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.