Mam 23 lata . Od dwóch miesięcy mam problem z poruszaniem się przy wstawaniu leżeniu chodzeniu , drę
1
odpowiedzi
Mam 23 lata . Od dwóch miesięcy mam problem z poruszaniem się przy wstawaniu leżeniu chodzeniu , drętwienie i niedowład lewej ręki , ucisk w klatce piersiowej przy oddychaniu , ból w okolicy żeber . Od dwóch lat pluje ropna żółta wydzielina która nie jest pochodna od zębów . Było podejrzenie zawału mięśnia sercowego natomiast po szpitalnej diagnostyce z sercem jest wszytko w porządku . Przy próbie wysiłkowej okazało się ze z płucami jest coś nie tak (wykryto astmę oskrzelowa na podstawie spirometrii , RTG i badania krwi ) której do końca inni lekarze nie potwierdzili w 100%. Po wizycie u neurologa okazało się ze mam zespół Tietza , bóle pod żebrami zniknęły natomiast problem z lewa strona klatki i ręka nadal został . Zrobione wszytkie możliwe badania krwi . Brak parametrów zapalnych . Na zdjęciu RTG skrzywienie prawoboczne i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego - ortopeda stwierdził ze nie ma to wpływu na mój obecny stan (?) . Niewiem co dalej robić . Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować , poruszanie ręka do góry i podnoszenie najmniejszych rzeczy sprawia mi ból . Reka jest cały czas zdrętwiała.
Witam, czasami podobne dolegliwości mogą występować gdy występuje dysfunkcja więcej niż jednego odcinka kręgosłupa. Najpierw należy zbadać fizykalnie kręgosłup cały, potem porównać wyniki badania z badaniami dodatkowymi ( TK, MRI ) i dopiero wtedy zaplanować leczenie. Choroby narządów wewnętrznych mogą również oddziaływać na układ kostno-stawowy. Co do stanu zapalnego lub jego braku - czasami zapalenie krążka międzykręgowego może przebiegać bez odchylań w badaniach krwi.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.