Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże pro

3 odpowiedzi
Mam 23 lata, odkąd pamietam całe życie sie odchudzam, chudnę i tyje na zmianę. Ostatnio mam duże problemy z jedzeniem, są dni kiedy potrafię cały dzień jeść bez przerwy, ciagle sięgać po coś co mam pod ręka albo isc 5 razy do sklepu po coś do jedzenia mimo ze nie jestem głodna. Przestaje jeść w momencie kiedy mój żołądek nie moze juz wytrzymać, brzuch jest milion razy wiekszy, obchany i chce mi sie wymiotować, czasem z przejedzenia nie moge sie podnieść, ale jadalnym dalej. Następne dwa dni potrafię nic nie zjeść bo mam tak potężne wyrzuty sumienia. Biegam codziennie po 10 km i prowadzę aktywny styl życia. Ale nadal nie chudnę, flustruje sie tym i głodze sie całymi dniami, w końcu nie wytrzymuje i jak zaczynam jeść to znów nie moge przestać. Doszłam do momentu kiedy zaczelam brać tabletki przeczyszczające i próbowałam wymiotować po takim obżarstwie. Zaczynam bać sie jedzenia, boje sie ze jak zacznę jeść to nie bede mogła przestać, wiec po prostu nie zaczynam i tak potrafię pare dni. Nie wiem do jakiego specjalisty sie zgłosić i unormować swoje życie. Męczę sie strasznie bo jedzenie rządzi moim życiem, cały czas o tym myśle i nie moge przestać. Chciałabym zeby ktos mi pomógł rozwiązać mój problem bo sama juz sobie z tym nie radzę, do jakiego specjalisty mam sie zgłosić?
Wskazana była by ocena Pani jadłospisu oraz badania w kierunku poziomu glukozy i insuliny we krwi. Dodatkowo mogłaby by pomóc terapia psychologiczna. Pozdrawiam

Według Pani opisu, wszystko wskazuje na bulimię. Proszę skonsultować się z psychologiem oraz dietetykiem. Zaleca się spożywanie posilków co 2,5-3 godziny w regularnych odstępach czasu, bez podajadania pomìędzy posiłkami. Należy również zaprzestać ubogokalorycznej diety, należy jadać produkty o wysokiej wartości odżywczej.
Dzień dobry, najlepiej gdyby zgłosiła się pani do psychodietetyka lub do psychologa, który współpracuje z dietetykiem. Tylko takie dwutorowe działanie (+ pani chęć współpracy ) może pomóc Pani zmienić obecną sytuację. Pozdrawiam, A.Walus