Mam 25 lat ( 168 cm i 64 kg). Od ok. 3 lat zmagam sie z wagą. Chudne i zaraz zpowrotem tyje. Tak był

1 odpowiedzi
Mam 25 lat ( 168 cm i 64 kg).
Od ok. 3 lat zmagam sie z wagą. Chudne i zaraz zpowrotem tyje. Tak było już ok 20 razy, waga wacha się 10-15 kg. Potrafie w ciagu 1 miesiąca przytyć 10 kg. Występuje szybki przyrost wagi i szybki spadek. Nie jestem w stanie tego kontrolować. Wykupuje sobie zbilansowane diety dopasowane indywidualnie i na jakiś czas sa one dobre, ale nagle pojawiaj sie rożne objawy typu: ogromna ochota na slodycze, produkty przetworzone (nie do opanowania), zaparcia naprzemiennie z biegunkami ze sluzem, ciagle ogromne uczucie glodu pomimo ze dopiero zjadlam, mocno odczuwalne ruchy w brzuchu, czasem czuje jak bym miala stracic przytomnosc, nerwowosc, kolatanie serca, ogromny niepokoj i stres pomimo że nic się nie dzieje, stany lekowe, depresja, brak siły na cokolwiek, ciemne myśli ... To wszystko pojawia się nagle w trakcie stosowania diety i w efekcie znowu tyje. Ostatnio bylam u lekarza i zrobiłam badania na tarczyce i jest ok. Pozniej krzywa cukrowa insulina i glukoza i jest ok. Lekarz stwierdził że mam zespół jelita nadwrazliwego, dostałam zalecenie aby brać probiotyk i " zdrowa dieta". Nie ma tarczycy, cukrzycy, insulinoopornosci wiec przypisał pod jelito drażliwe i tyle. Nigdy nie szukałam sobie chorób na siłę, ale ostatnio bardzo źle znosze to wszystko i dlatego poszlam do lekarza. Zaczelam się już zastanawiać nad gastroskopia czy badaniami flory jelitowej, na obecność jakiś bakterii czy grzybów. Nie chce się bawic w lekarza. Zaczne brać te probiotyki i znowu stosować diete, ale boje sie że znowu będzie jak zwykle . To mi uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Nie czuje się zdrowa. Prosze o poradę czy można wykonać jakieś badania? W jakim kierunku szukać?

Wyniki badan
Tsh 2,580
Ft3 2,24
Ft4 0,86
Anty-tpo <9

Glukoza na czczo 78mg
Glukoza po 2h 35 mg

Insulina przed obciążeniem 8,8
Po obciążeniu 1h 76,9
Po obciążeniu 2h 10,5

Marat
Dzień dobry. Takie wyniki z dużym spadkiem -35mg w 2h ogtt mogą wskazywać na hipoglikemię reaktywną.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.