Mam 25 lat i od 2-3 posiadam perforacje przegrody nosowej, wywołana prawdopodobnie dłubanie w nosie(

3 odpowiedzi
Mam 25 lat i od 2-3 posiadam perforacje przegrody nosowej, wywołana prawdopodobnie dłubanie w nosie(straszny nawyk od dzieciństwa). Jestem umówiona na operacje endoskopowa w celu jej zamknięcia w listopadzie. Perforacja jest duża ok 1,5 cm, czy jeśli operacja się nie powiedzie istnieje możliwość ze perforacja powiększy się jeszcze bardziej ? Zadałam to pytanie lekarzowi, który będzie wykonywał zabieg i zapewnił mnie ze może być lepiej albo tak samo, dziura nie będzie większa. Chce się dowiedzieć czy na prawdę tak jest. Lekarz powiedział mi ze jest to bardzo skomplikowana operacja czy jeśli się nie uda mogą nastąpić jakieś powikłania zagrażające życiu lub zdrowiu ?
Pozdrawiam
Witam
Ze względu na wiek
proszę siè poddać operacji.
Zagrożenia dla życia i zdrowia w trakcie
leczenia są bardzo małe .
Pozdrawiam!

Wszystko zależy od techniki operacji, a także od Pani stosowania się do zaleceń po operacji.
Młody wiek sprzyja lepszemu gojeniu, ale najważniejsze, żeby przezwyciężyć nawyk dłubania w nosie.
obecność perforacji przegrody sprzyja infekcjom gronkowcem złocistym, dlatego ważne jest zamykanie ubytku. Najlepsze efekty leczenia są w przypadku małych ubytków ale nie oznacza to , że w przypadku większych nie da się nic zrobić. Techniki operacji są różne, powikłaniem czy ryzykiem każdej ingerencji chirurgicznej może być krwawienie. Dużo zależy ogólnie od kondycji błony śluzowej nosa -ma to wpływ na proces gojenia. Proszę pamiętać ,że o wszystkim informuje lekarz operujący podczas podpisywania zgody na leczenie operacyjne. Jeśli coś jest niejasne to proszę pytać do skutku. Po zabiegu starannie wypełniamy zalecenia lekarskie a regularne wizyty kontrolne pozwolą ocenić proces gojenia i efekty pooperacyjne. Pozdrawiam