Mam 25 lat. na ostatniej wizycie u urologa przepisano mi maść Lorinden N na penisa. Problem b

2 odpowiedzi
Mam 25 lat. na ostatniej wizycie u urologa przepisano mi maść Lorinden N na penisa. Problem bym ze swobodnym odprowadzeniem napletka we wzwodzie i problem z tzw "prosakami". Jak stosować ten krem? Wcierać i tak zostawić? Czy zmyc po jakism czasie za pare minut? Lekarz powiedział, że przez 2 miesiące moge stosować, żeby doprowadzić do normy, natomiast opinie w internecie wskazuję maxymalny czas stosowania masci 2 tygodnie, sam nie wiem jak do tego podejśc
Witam.

Po pierwsze maść Lorinden N jest preparatem złożonym, zawierającym lek przeciwinfekcyjny (neomycynę) oraz lek z grupy kortykosteroidów (flumetazon) i jest stosowany miejscowo w leczeniu zakażeń bakteryjnych skóry z towarzyszącym stanem zapalnym. W celu próby leczenia stulejki rekomendowałbym maść wyłącznie ze sterydem i w tym przypadku można stosować przez ok. 2 miesiące- posmarować i zostawić. Jeżeli przez termin "prosaki" rozumie Pan grudki perliste na żołędzi prącia to nie jest to choroba i nie trzeba tego leczyć.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec

Proszę Pana, o to jak ma stosować lek powinien Pan zapytać lekarza który go zlecił, ponieważ to on wybrał dla Pana określoną terapię. Jeżeli występuje u Pana zwężenie napletka to u dorosłych zalecane jest leczenie zabiegowe. Co do prosaków również należy je ocenić na wizycie- czy to zmiany liszajowate? Grudki perliste? Zamknięte gruczoły łojowe? Bez obejrzenia nie wiemy, ale większość tych zmian można usunąć jeżeli ich Pan nie akceptuje. Aby leczyć trzeba zbadać także celem uzyskania drugiej opinii musi Pan wybrać się na wizytę.