Mam 25lat. Od około 3tygodni piecze mnie w klatce piersiowej. Na początku były sporadyczne,od ok5dni

3 odpowiedzi
Mam 25lat. Od około 3tygodni piecze mnie w klatce piersiowej. Na początku były sporadyczne,od ok5dni trzyma mnie codziennie o różnym natężeniu. Czasem czuję jakby szmery. Do tego jestem ciągle zmęczona i śpiąca. Tydzień temu byłam u kardiologa i wszystko z sercem w porządku. Dodam, że od początku roku trzyma mnie mocny stres, który nasilił się w czasie epidemii. Od 4 dni biorę leki SRRI. Gdzie udać się po pomoc z tym piekącym bólem? Czy możliwe, że dzieje się tak na tle nerwowym?
Najlepiej psycholog.Trzeba opanowac stres

Proponuję leczenie lekami pompy protonowej,prawdopodobnie reflux żołądkowo przełykowy,wskazana gastroskopia.Stres może wyzwalać tego typu choroby
Takie objawy mogą przemawiać za refluksem żołądkowo-przełykowym. Może Pan/Pani spróbować zażywać Polprazol Max 1x1 dostępny bez recepty . Unikanie kawy, czekolady, posiłków tuż przed snem. Kontrola u lekarza POZ - może on ew. zwiększyć dawkę tego lub podobnego leku działającego na refluks, doradzić gdzie się udać ( choć w czasie zarazy pewnie nigdzie się nie można dostać).
Na pewno trzeba walczyć ze stresem. Może być odpowiedzialny za objawy.
Leki SSRI zwykle działają dopiero po 3- 4 tygodniach.