Mam 27 lat, od wielu lat cierpię na zespół toczniopodobny (przeciwciała przeciwjądrowe ANA - dodatni

1 odpowiedzi
Mam 27 lat, od wielu lat cierpię na zespół toczniopodobny (przeciwciała przeciwjądrowe ANA - dodatnie), mam także gruczolaka przysadki mózgowej (rezonans przysadki), oraz objawy nerwicy lękowej. Moje długoletnie dolegliwości, to (w dużym skrócie) bóle kostne i mięśniowe, rumień na twarzy, osłabienie, okresowo niedobory witaminy D i B12, częste zawroty głowy, bóle głowy podobne do tych przy nadciśnieniu (uczucie ciężkiej głowy, ściskania), nieregularne i bardzo bolesne miesiączki, suchość w okolicach narządów rodnych, a nawet mlekotok. Oprócz tego mam uczucia zapaści, drżenia wewnątrz ciała, a co za tym idzie - niepokoju i panicznego strachu. Od 3 tygodni mam znaczne pogorszenie stanu zdrowia, doszły mi nowe objawy, takie jak: utrzymujący się pisk w uszach, drżenie wewnątrz ciała, oraz bardzo męczące migoczące w szybkim tempie drobinki przed oczami z wrażeniem drgania obrazu (drgania obrazu, migoczące drobinki - widoczne najbardziej w ciemności, drżenie ciała i piski w uszach odczuwam z tą samą 'częstotliwością' - może brzmieć niedorzecznie, ale takie mam odczucia). Po przebudzeniu te objawy są najsilniejsze. Wzrok i słuch wydają się nieuszkodzone, lecz dolegliwości rozdrażniają mój układ nerwowy, nie mogę też przez to spokojnie spać. Proszę o jakieś wskazówki, gdyż jestem od lat leczona lekami na depresję i przeciwbólowymi, z marnym skutkiem. Lekarze od lat bazują na rzekomej depresji i nerwicy lękowej, a mimo wieloletniego przyjmowania leków, moje dolegliwości się wzmagają, a stan jest już naprawdę ciężki do zniesienia. Krótko mówiąc: bardzo chcę normalnie żyć, a nie mogę.
Niewątpliwie cierpi Pani na nasilony zespół lękowy. Uważam, że oprócz leków konieczna jest psychoterapia w jakimś doświadczonm ośrodku. z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.