Mam 28 lat, kobieta. Od lat dręczy mnie pewien niepokojący i denerwujący objaw. Mianowicie, prawie c

1 odpowiedzi
Mam 28 lat, kobieta. Od lat dręczy mnie pewien niepokojący i denerwujący objaw. Mianowicie, prawie codziennie (czasami więcej niż raz dziennie) robi mi się słabo: nogi się trzęsą (nogi jak z waty), ręce również, nie mdleję, ale nie mam siły iść dalej, np. gdy jestem na spacerze, mam potrzebę, by usiąść, robi mi się gorąco, nawet w zimie, oblewa mnie pot. Potem po paru-max. 10 minutach przechodzi samo z siebie, odzyskuję siłę, często robi mi się wtedy zimno. Pierwsze epizody zaczęły się gdy byłam w gimnazjum. Nie wiem, gdzie szukać pomocy. Co to może być i u jakiego lekarza mogłabym szukać pomocy? Inne problemy medyczne to: refluks, jelito drażliwe, lekka niedoczynność tarczycy, wtórny brak miesiączki, nie mam cyklu, jedynie po lekach - estrogenach (estrofen, duphaston) bądź antykoncepcji okres się pojawia, od roku nie mam cyklu w ogóle (zaleczona anoreksja, aktualnie wagę mam w normie, choć przez połowę życia miałam niedowagę, czasami znaczącą, jestem pod opieką psychologa). Przez ostatnie miesiące brałam glucophage przepisane przez endokrynologa, ale nie pomógł, okres nie wystąpił. Inne wyniki w normie, w tym potas. Cholesterol podwyższony, cukier w normie, choć niewysoki, ciśnienie bardzo niskie.
Witam, można by zastanowić się czy przyczyną nie jest hipoglikemia reaktywna. Wówczas należy wykonać tzw. przedłużoną krzywą cukrową (oznaczanie glukozy co 30 min do 4 godzin) po obciążeniu 75g glukozy. Pozdrawiam.