Mam 3 wypukliny szyjne i 1 niewielka przepuchline na c5 c6. Mam 32 lata. O istnieniu tym dowiedziale

2 odpowiedzi
Mam 3 wypukliny szyjne i 1 niewielka przepuchline na c5 c6. Mam 32 lata. O istnieniu tym dowiedzialem sie po urazie typu whiplash . Zniesiona lordoza szyjna . Przez pół roku dretwiały mi ręce z rana . Obecnie czuję się dobrze . Byłem na rechabilitacji , poprawiłem swoją postawe. Mam czasami lęki czy dolegliwości nie wrócą. Moje pytanie brzmi czy mogę pracować srednio fizycznie bez jakiś większych ciężarów. I czy można nawodnić jakoś te krążki odrobine czy te zmiany są już całkowicie nieodwracalne. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Witam. Zmiany jeśli nie są zbyt zaawansowane to są jak najbardziej odwracalne. Wszystko zależy od stopnia wypukliny. Przede wszystkim profilaktyka czyli: ergonomia na codzień, odpowiednie ćwiczenia, dobrana terapia. Polecam wybrać się z całą dotychczasową dokumentacją do dobrego fizjoterapeuty specjalizującego się właśnie w problemach z kręgosłupem. Pozdrawiam!

Odpowiednio prowadzona terapia ma swoje fazy. Początkowa faza to redukcja/eliminacja dolegliwości. Finalnie celem jest przywrócenie funkcji tzn. przywrócenie sprawności do stanu sprzed urazu/choroby i zabezpieczanie przed nawrotami. Przerwanie rehabilitacji zaraz po uzyskaniu eliminacji dolegliwości istotnie podnosi ryzyko pojawienia się nawrotów. Zatem na pana pytania można odpowiedzieć po szczegółowej analizie pana stanu , adekwatnych testach ruchowych/obciążeniowych oraz po zapoznaniu się z przebiegiem pana dotychczasowej rehabilitacji/terapii.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 240 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.