Mam 30 lat i jestem mężczyzną. Co jakiś czas robię pełne badanie, w tym także badanie urologiczne. O

1 odpowiedzi
Mam 30 lat i jestem mężczyzną. Co jakiś czas robię pełne badanie, w tym także badanie urologiczne. Ostatnie badanie miało miejsce dwa lata temu i wtedy wszystko było w porządku.

Moje obecne problemy zaczęły się tydzień temu. Najpierw zauważyłem, że nie miałem erekcji przez 2-3 dni, co wydawało się dziwne. Nie miałem nawet porannej erekcji, co dla mnie jest normą i zdarza się co drugi dzień. Przez kilka kolejnych dni obserwowałem siebie, a w dniach 4-5 spróbowałem masturbacji. Niestety, nie dało to rezultatu. Zazwyczaj gdy przerwę aktywność seksualną przez kilka dni, łatwo osiągam podniecenie, ale tym razem nie.

Ostatni raz miałem stosunek z dziewczyną dzień wcześniej, zanim zauważyłem brak erekcji (tydzień temu). Było wspaniale, bez żadnych recesji erekcji.

Czasami mam podobne problemy w łóżku z dziewczyną, kiedy nie mogę osiągnąć podniecenia. Dzieje się tak około 1 na 10 razy. Jesteśmy w nowym związku z dziewczyną, więc jest mało prawdopodobne, aby był to problem starszych par, gdzie seks staje się codziennością i następuje spadek podniecenia. Wewnętrznie czuję do niej bardzo pociąg i często jej pragnę, ale nie zawsze wychodzi to fizycznie.

Mam podejrzenia, że problem leży po stronie fizjologicznej lub psychicznej. Najłatwiej jest odrzucić hipotezę fizjologiczną, przechodząc odpowiednie badanie. Gdzie doradziłbyś mi rozpocząć i czego szukać?

PS. Przepraszam za mój słaby język polski. Piszę z pomocą tłumacza.
Dzień dobry, badania zalecane przy diagnozowaniu zaburzeń erekcji to uniwersalnie : Morfologia; Cukier; Aminotransferazy; Cholesterol; Frakcje lipidowe; Testosteron całkowity; Prolaktyna; LH; TSH; FT4; Testosteron całkowity.
Zaleca się również badanie fizykalne u lekarza urologa lub androloga.

Odnoście psychogennego podłoża zaburzeń erekcji należałoby skonsultować swoją sytuację z psychologiem seksuologiem w celu przeprowadzenia pogłębionego wywiadu seksuologicznego, który miałby na celu określić stopień zaawansowania zaburzenia oraz wspólnie z pacjentem opracować techniki radzenia sobie z emocjonalnymi czynnikami problemu.
Częstotliwość występujących samoistnie erekcji może się zmieniać na przestrzeni życia danej osoby, mogą na to wpływać różne czynniki np.: stresowe, nie wszystkie zmiany będziemy kategoryzować jako zaburzenia erekcji. Jeżeli objawy są dla Pana niepokojące i stwarzają przeszkody w prowadzeniu szczęśliwego życia seksualnego zachęcam do konsultacji z wybranym specjalistą/tką.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.