Mam 30 lat. Od około 12 lat mój staw skroniowo-żuchwowy "strzela" podczas jedzenia. Moje kły są star

4 odpowiedzi
Mam 30 lat. Od około 12 lat mój staw skroniowo-żuchwowy "strzela" podczas jedzenia. Moje kły są starte. Posiadam szynę relaksacyjną, w której śpię. Nie odczuwam bólu z tego powodu, ale martwię się, że on nadejdzie. Najgorsze są poranki, kiedy po kilku godzinach otwieram usta po raz pierwszy. Obawiam się wtedy, że staw przeskoczy w taki sposób, że nie będę mogła zamknąć ust. Zastanawiałam się nad wizytą u specjalisty. Nie wiem jednak, czy powinien być to protetyk, osteopata, czy fizjoterapeuta. Proszę o radę.
Dzień dobry , dobrym rozwiązaniem jest wizyta u fizjoterapeuty stomatologicznego. Zbada on staw a także odcinek szyjny kręgosłupa , wykona odpowiednią terapię i zaleci ćwiczenia do domu.
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia stomatologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zachęcam do odwiedzenia fizjoterapeuty zajmującego się fizjoterapią stomatologiczną/ stawów skroniowo-żuchwowych. Przeprowadzi on specjalną diagnostykę, a następnie terapię, zaleci również najprawdopodobniej ćwiczenia do wykonywania w domu. W zależności od złożoności problemu potrzebna może być różna ilość wizyt - zazwyczaj jest ich kilka.
Opis, który Pani zamieściła brzmi jak objawy bruksizmu, czyli wzmożonego napięcia mm. w rejonie aparatu żucia i mowy. Problemy stawowe najczęściej są powiązane ze sobą, jednak nie można wykluczyć także innych czynników.

Warto udać się do fizjoterapeuty stomatologicznego, który Panią zdiagnozuje pod różnymi kątami w tym rejonie i wtedy sam określi czy wymaga Pani konsultacji dodatkowych a jak tak to jakich: stomatolog/ortodonta/protetyk/chirurg szczekowy/logopeda/osteopata/itd.

Jak tak popatrzymy szerzej to powodów może być wiele - wzmożone napięcie mm, stres, złe nawyki, zaburzony tor oddechowy, nieprawidłowa praca języka, wada zgryzu, zaawansowana wada zgryzu, niekompletny zgryz, inna budowa stawu, zmiany stawu i wiele innych.

Z reguły idą w parze więc warto by ktoś to zobaczył, najlepiej ktoś kto takich pacjentów ma często.
Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.