Mam 31 lat . Od około 7 lat zauważyłem rosnący tzw. Piwny brzuch. Mam 175 wzrostu ,ważę 89kg a obwód

3 odpowiedzi
Mam 31 lat . Od około 7 lat zauważyłem rosnący tzw. Piwny brzuch. Mam 175 wzrostu ,ważę 89kg a obwód w pasie to 100cm. Reszta ciała czyli nogi, ręce i klatka piersiowa jest w porządku. Mój brzuch jest twardy i gdy mapkę brzuch mięśnia znajdują się pod pierwsza warstwą tłuszczu około 1-1,5 cm pod skórą. Chciałbym zapytać jak z tym walczyć i ewentualnie do jakiego lekarza sie udać na specjalistyczne badania i ewentualnie porady. Dodam, że jestem smakoszem piwa. Proszę o poradę, gdyż jest to dla mnie problem. Dziękuję
Wzrost tkanki tłuszczowej wisceralnej (w okolicach brzucha) wiąże się z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi oraz dodatnim bilansem energetycznym (także związanym ze spożywaniem alkoholu). Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań kontrolnych oraz do specjalisty- dietetyka, w celu poprawy sposobu odżywiania się (dietetyk może także zasugerować zrobienie koniecznych badań, przed ułożeniem jadłospisu oraz zaleceń).

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
w tej sytuacji zaleciłbym konsultację u lekarza rodzinnego oraz dietetyka. Lekarz rodzinny skieruje Pana na wykonanie niezbędnych badań oraz oceni Pana stan zdrowia. Dietetyk natomiast zajmie się procesem redukcji masy ciała, który moim zdaniem jest konieczny. Uważam, że problem może leżeć w spożywaniu zbyt dużej ilości kalorii, a nie samej obecności piwa w Pana diecie. Podczas konsultacji specjalista oceni m.in. Pana nawyki żywieniowe oraz doradzi korzystne dla Pana rozwiązanie. Myślę, że jest możliwa elastyczna współpraca, która nie narzuci Panu dużych restrykcji i nie pozbawi Pana ulubionych produktów i potraw.
Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Otyłość brzuszna - bo tak należy określić Pana sytuację - wymaga diagnostyki i leczenia lekarza obesitologa - czyli specjalisty zajmującego się tym schorzeniem. Tkanka tłuszczowa wisceralna (ta zlokalizowana wokół brzucha) jest źródłem ogromnej ilości substancji zakłócających funkcjonowanie organizmu. Zaniechanie leczenia choroby otyłościowej może prowadzić do kolejnych powikłań jak cukrzyca, miażdżyca, przedwczesny zawał serca czy udar mózgu.

Eksperci

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Grzegorz Mąkosa

Grzegorz Mąkosa

Lekarz rehabilitacji medycznej, Ortopeda

Łódź

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog

Łódź

Iwona Królik

Iwona Królik

Alergolog, Pulmonolog

Lublin

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 20 pytań dotyczących usługi: otyłość
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.