Mam 32 lata (M). Od 2-3 miesięcy mam ciągnący ból w lewym kolanie i to czas od czasu (przez 5-7 seku

2 odpowiedzi
Mam 32 lata (M). Od 2-3 miesięcy mam ciągnący ból w lewym kolanie i to czas od czasu (przez 5-7 sekund 3-4 razy dziennie). Odczuwam ból tak niby to tęby ból nerwa w kolanie (podobne jest uczucia jak boli ząb). Nie boli mi kolano ani przy zginięciu czy chodzeniu. Nie miałem żadnych kontuzji. Po prostu czasami kolano mi zaboli mocno i za 10 sekund boł już odpuszcza mnie. Co to może być? Do kogo muszę się zgłosić? Fisjoterapeuta? Rozumiem, że muszę wykonać USG? Dziękuję.
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładną diagnostykę. Ciągnące bóle występują od przedniej strony kolana w obrębie bocznej i przyśrodkowej części rzepki ( naderwanie troczków ), na rzepce
( ścięgno mięśnia czworogłowego uda) lub po bocznej i przyśrodkowej części kolana ( więzadła ). Z tyłu kolana ciągnięcia występują na ściegnach mięśni półbłoniastego/półscięgnistego/dwógłowego uda/ brzuchatego łydki lub więzadło pod kolanowe. Podobne objawy ciągnięcia z rozlanym bólem może dawać nerw kulszowy od tylnej strony kolana. Bóle punktowe z przedniej strony kolana występują na przyczepach mięśni bądź troczków do kości ( kłucie ) z tyłu w dole podkolanowym na kłykciach kości udowej. Łąkotka daje ból punktowy i ciągnący. Tępy ból przeważnie w obrębie kolana występuje w stawie ( nie można go sprowokować dotykiem ). USG może być pomocne. Pozdrawiam

W pierwszej kolejności należy przyjść na konsultacje i jeżeli będą potrzebne dodatkowe badania to skieruję na odpowiednie; USG wykonuje na miejscu podczas konsultacji. Z dużą dozą prawdopodobieństwa po objawach domyślam się co to za uraz. Do zrobienia zapraszam.