Mam 33 lata, z Mężem staramy się o pierwsze dziecko. Ostatnio wykryto u mnie polipa szyjki macicy, w

1 odpowiedzi
Mam 33 lata, z Mężem staramy się o pierwsze dziecko. Ostatnio wykryto u mnie polipa szyjki macicy, w związku z czym dostałam skierowanie na ukręcenie polipa i abrazję. Mam pytanie czy w związku z tym, że jestem nieródką abrazja jest konieczna i czy bezpieczna? Chciałabym również zapytać w ktorym momencie cyklu najlepiej i najbezpieczniej wykonac zabieg- zaraz po miesiączce czy też gdy błona śluzowa trochę "narośnie"? Proszę nie brać pod uwagę argumentu dot.obawy o usunięcie podczas zabiegu ewentualnego zarodka (bo jeśli bedzie taka potrzeba przed zabiegiem nie bedziemy z Mężem podejmowac wspolzycia), a jedynie argumenty dot. stanu śluzówki i naszych staran o dziecko.
Polip w obrębie szyjki czy jamy macicy może niekorzystnie wpływać na skuteczność Pani starań macierzyńskich stąd wskazane może być jego usunięcie. Dokładny termin zabiegu proszę omówić w ośrodku, w którym będzie on wykonywany. Tam dostanie Pani informację w jakim dniu cyklu zabieg będzie najlepiej wykonać oraz jak należy się do niego przygotować i czy wymagana jest wcześniej jakakolwiek diagnostyka w postaci badań laboratoryjnych czy przesiewowych badań mikrobiologicznych.