Mam 34 lata mam nawrót nerwicy lękowej na początku straszne objawy somatyczne odruchy wymiotne zimne

2 odpowiedzi
Mam 34 lata mam nawrót nerwicy lękowej na początku straszne objawy somatyczne odruchy wymiotne zimne poty szybkie bicie serca natrętne myśli np że zrobię sobie krzywdę popełnię samobójstwo lub np pytanie czy kocham żonę i wiele innych tego typu powoduje u mnie lęk .Na chwile obecną biorę Asertin w dawce 200mg na dobę oraz xanax 0,5 mg na noc i 0,25 w południe leki biorę od miesiąca objawy somatyczne ustały natomiast myśli lęki nadal pozostają co nie umożliwia mi normalnego funkcjonowania w życiu codziennym nie mogę się na niczym skupić zapomnieć o złych myślach podczas zajęcia się czymkolwiek ponieważ ciągle mnie męczą różne dziwne myśli po czym czuje lęk. Moje pytanie czy leczenie trwa zbyt krótko i mam się mimo wszystko uzbroić w cierpliwość??Czy leki są odpowiednio dobrane? Z góry bardzo serdecznie dziękuję.
Leki są odpowiedni dobrane, zgodnie ze wskazaniami. W przypadku leku Asertin działanie terapeutyczne powinno być widoczne po 2-4 tygodniach, czasami trzeba czekać dłużej. Nie należy bez konsultacji z lekarzem odstawiać leku mimo braku zauważalnej poprawy. Aby ocenić skuteczność leku trzeba go stosować w odpowiedniej dawce 4-6 tyg., a niekiedy istotna redukcja objawów występuje po 8- 10 tyg. Nie jest zalecane przyjmowanie Asertinu w dawce większej niż 200 mg/d, jest to dawka maxymalna. Brak poprawy po 4 tyg. od wprowadzenia leku jest wskazaniem do wizyty u lek.psychiatry celem ustalenia dalszego postępowania.

Należy poczekać do 6 tygodni, jeśli brak będzie rezultatu leczenia umożliwiającego prawidłowe funkcjonowanie, należy dołączyć lek dodatkowy np. na noc (wnioskuję, że jeżeli xanax jest włączony na noc to znaczy że są problemy ze snem?). Świetne rezultaty daje choćby dołączenie małej dawki mianseryny (nawet od początku leczenia), można wtedy redukować uzależniający xanax.