Mam 35 lat,od 9 r.ż.mam Łuszczycowe Zapalenie Stawów. Mam endoprotezy kolan. (Lewego od 2017 i prawe

1 odpowiedzi
Mam 35 lat,od 9 r.ż.mam Łuszczycowe Zapalenie Stawów. Mam endoprotezy kolan. (Lewego od 2017 i prawego od 2018). Prawe kolano po zabiegu goiło się dużo dłużej niż lewe. Miałam takie jedno miejsce, które goiło się przez ziarninowanie (w tym miejscu chyba szew puścił), ale po 3 msc było zagojone. Po kolejnych 6 miesiącach (w czerwcu 2019) zaczęła mnie boleć przyśrodkowa piszczelowa część kolana, zwłaszcza przy podnoszeniu tej nogi do góry i ubieraniu skarpet. Jesienią w 2019 miałam podane steryd w okolicę przyczepu ściągna (w tą okolicę bolesną)bo ortopeda stwierdził żewygląda mu to na stan zapalny ściągna. Nic to nie pomogło. Nawet na 1 dzień. Kolano zaczęło puchnąć mocniej. Zostałam zakwalifikowana do radiosynowektomii, na którą czekałam rok. W trakcie tego roku ból tej części przyśrodkowej znikł. Ale kolano dalej puchło. Radiosynowetomię miałam w październiku 2020. Kolano jak puchło tak puchnie dalej. W USG wyszedł duży przerost błony maziowej (bez wzmożonego przepływu) i wysięki. Czy taki przerost maziówki jak się ma endoprotezę można usuwać artroskopowo, czy ze względu na zbyt duże ryzyko zakażenia okołoimplantowego artroskopii na kolanie z endoprotezą się nie robi?
Jeżeli by nic nie robić z tą przerośniętą maziówką to czy ma to jakiś wpływ na trwałość implantu? Dodam że jeżeli chodzi o leczenie podstawowe to jestem w trakcie leczenia biologicznego (dzięki któremu udało mi się zmniejszyć dawki sterydów i właściwie całkowicie odstawić NLPZ) i problem jest tylko z tym kolanem.
po endoprotezach kolan z reguły nie ma problemu z przerostem błony maziowej w kolanie... sytuacja zatem jest co najmniej nietypowa... choroby układowe, jak np. łuszczycowe zapalenie stawów zwiększa, niestety, ryzyko powikłań w postaci zakażenia powolnego po endoprotezie; w mojej ocenie należy głównie wykluczyć powolne, długotrwałe zakażenie w stawie po wykonaniu endoprotezy; w tym celu należy wykonać badanie scyntygraficzne kości całego ciała oraz badanie tomografii komputerowej tego kolana i udać się na konsultację ortopedyczną.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.