Mam 40 lat, Gerd i niskie ciśnienie. Jakie preparaty, suplementy lub produkty mogą pomóc przy codzie

2 odpowiedzi
Mam 40 lat, Gerd i niskie ciśnienie. Jakie preparaty, suplementy lub produkty mogą pomóc przy codziennym dokuczliwym problemie zimnych stóp?
Zbyt mało jest podanych informacji. Problem niskiego ciśnienia i zimnych stóp może świadczyć o problemach z krążeniem. Należałoby zapytać czy jest Pan/Pani palaczem. Rzucenie palenia byłoby w tym przypadku kluczowe. Jeśli nie, to powodem mogą być zaburzenia w równowadze wapnia, magnezu i potasu. Jeśli np. stosuje Pan/Pani dietę bardzo eliminacyjną z powodu Gerd to tego typu objawy mogą również powodować niedobory Witamin z grupy B, zwłaszcza B3, B6 i B12 oraz kwasów Omega-3. Ewentualną suplementację należałoby poprzedzić badaniami krwi aby potwierdzić bądź wykluczyć w/w niedobory. Bardzo istotny w poprawie krążenia jest ruch. Polecam codzienne 30 minutowe marsze, najlepiej na świeżym powietrzu. Na kolację natomiast ciepłe zupy warzywne.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zaleca się stosowanie odpowiednich suplementów, takich jak cynk, witamina B12, kwasy Omega-3, Ginkgo Biloba i witamina D, może pomóc w złagodzeniu objawów zimnych stóp. Dodatkowo, zmiany w diecie, noszenie odpowiedniej odzieży i regularne ćwiczenia mogą wspierać krążenie i poprawiać komfort. prowadzenie do diety ciepłych posiłków, takich jak zupy i potrawy gotowane, może pomóc w utrzymaniu ciepła. Spożywanie białka i zdrowych tłuszczów (np. z ryb, orzechów) może wspierać ogólną termoregulację ciała.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.