Mam 42 lata i nic mi się nie chcę czy to depresja ??

5 odpowiedzi
Mam 42 lata i nic mi się nie chcę czy to depresja ??
Dzień dobry, odpowiedzi udzieli konsultacja u psychologa i ewentualnie u lekarza psychiatry. Diagnoza depresji to metodologicznie złożony proces. Na portalu nie zostanie przeprowadzona diagnoza. Zalecam kontakt z psychologiem.

Dzień dobry! Niestety diagnostycznie jest za mało danych. Dobrym pomysłem jest udanie się do doświadczonego psychologa, który przeprowadzi dokładny wywiad i zastosuje odpowiednie narzędzia diagnostyczne. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalsze działania!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Przyczyn braku chęci jest wiele. Nie zawsze brak chęci = depresja. Warto się temu przyjrzeć ze specjalistą. Życzę powodzenia i dużo siły! Pozdrawiam
Na pytanie, czy to depresja może odpowiedzieć psycholog lub/i psychiatra.
Natomiast powodów, dla których Panu się nic nie chce może być wiele, w tym na ile to, czym się Pan w życiu zajmuje sprawia Panu przyjemność? Na ile jest to wartościowe wg Pana systemu wartości i na ile to ma sens? Wpływ mogą mieć na to sytuacja w poszczególnych obszarach życia, czy w ramach życia osobistego, rodzinnego, czy w obszarze realizacji samego siebie czy czysto zawodowym. Nic-nie-chcenie-się może się też wiązać ze stratą, czy zwyczajnie z przemęczeniem, i wtedy należy po prostu odpocząć.
Czy Pana stan jest związany z którymś z tych obszarów, a może z zupełnie innym, i czy to jest depresja, czy nie - to już musi ocenić specjalista bezpośrednio na konsultacji psychologicznej. W internecie może też Pan wyszukać hasło "Skala depresji Becka" i wykonać ten test na którejkolwiek ze stron. Jeśli wynik wyjdzie Panu wysoki - proszę NATYCHMIAST skontaktować się ze specjalistą! Jeśli umiarkowany - zalecałbym kontakt ze specjalistą.
Jeśli niski - kontakt ze specjalistą mógłby dobrze zrobić, ale też zalecałbym przyjrzeć się w swoim życiu zagadnieniom, o którym pisałem powyżej.
Widzę, że obecnie czujesz się pozbawiony/a energii i motywacji, a także zastanawiasz się, czy to może być depresja.
Depresja to poważne zaburzenie zdrowia psychicznego, które może wpływać na nasze samopoczucie, energię, motywację, koncentrację, sen, apetyt i wiele innych obszarów życia. Często towarzyszą jej uczucia smutku, beznadziejności i utraty zainteresowań życiem. Jeśli odczuwasz te objawy przez dłuższy czas, może to być sygnał, że warto skonsultować się z profesjonalistą zdrowia psychicznego, takim jak psycholog lub psychiatra, który przeprowadzi dokładną ocenę Twojego stanu emocjonalnego i postawi odpowiednią diagnozę.

Jeśli czujesz, że utrata energii i motywacji utrzymuje się przez dłuższy czas i znacznie wpływa na Twoje funkcjonowanie codzienne, ważne jest, aby zgłosić się do specjalisty. Psycholog lub psychiatra będzie w stanie przeprowadzić ocenę, postawić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie lub terapię.

Ponadto, ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie ogólnie. Regularne ćwiczenia fizyczne, zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, utrzymanie bliskich relacji społecznych i unikanie nadmiernego stresu mogą mieć korzystny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne.

Pamiętaj, że nie jesteś sam/a i zasługujesz na wsparcie w tym trudnym okresie.