Mam 45 lat, 140 kilo, 180 cm, siedzący tryb pracy, jednak staram się utrzymywać jakiś minimalny pozi

1 odpowiedzi
Mam 45 lat, 140 kilo, 180 cm, siedzący tryb pracy, jednak staram się utrzymywać jakiś minimalny poziom ruchu i zmęczenia ( siłownia + rower, razem jakieś 2-2,5h ćwiczeń na dzień, 5-6 dni w tygodniu na 8-9h siedzenia). Od jakiegoś czasu - szczególnie podczas spoczynku, w zasadzie bez powodu pojawiają się mocniejsze ( nie szybsze czy wolniejsze, lecz mocniejsze ) uderzenia serca, jednak puls jest równy i zawiera się w przedziale 70-79bpm. Dosłownie czuje to tak, jakby w klatce piersiowej coś łomotało w rytm serca. Czasami mam wrażenie, że cały przełyk również w ten rytm się porusza. Trwa to 10 minut czasami 20 i pojawia się bez jakiejś regularności. Czasami raz na tydzień, czasami co kilka dni.
Towarzyszy temu uczucie niepokoju, wrażenie jakiejś przeszkody ( kluchy ) w okolicy mostka. Dłonie i stopy robią się prawie natychmiast zimne. Czasami pojawiają się zawroty głowy ( nie zawsze ) i uczucie trudności w nabieraniu powietrza ( również nie zawsze ). Do tego dochodzi "roztelepanie" jak po wypiciu 10 kaw. ( kawy nie pije, nie pale )
Mam zdiagnozowany refluks i problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Ciśnienie średnio 135/89 z rzadkimi już, ale pojawiającymi się odskokami w kierunku 145/94, cukier 92-98. Potas, magnez, morfologia, aiad ,TSH cholesterol w normie. Test wysiłkowy -któryś z kolei- pozytywny z komentarzem, że serce trochę zbyt szybko przyspiesza w reakcji na wysiłek, jednak później w trakcie kolejnych etapów jest już w normie. EKG/ECHO - wszystko gra.
Lekarz POZ rozkłada ręce, kardiolog nie widzi problemu.z sercem, neurolog nie widzi problemu z głową.
Czy ktoś z Państwa ma jakiś pomysł w jakim kierunku jeszcze można się przebadać, by znaleźć rozwiązanie tego problemu?
Prosze.zrobic elektrolity sod.potas.magnez wapn.przy intensuwnym.wyslku.mozna.duzo ich tracic