Mam 51 lat od kilku lat lecze się na rozrost gruczołu krokowego biorę leki hyplafin i dozox mam prob

2 odpowiedzi
Mam 51 lat od kilku lat lecze się na rozrost gruczołu krokowego biorę leki hyplafin i dozox mam problemy z oddawaniem moczu słabe ciśnienie ledwo leci szczególnie wieczorami i przy braniu antybiotyków ale i tak jest nie zaciekawi robiona miałem cystoskopie potem zabieg TURBT usunięcia polipa z cewki miałem usunięte dwa małe guzki teraz ponowną cystoskopia i jest powiększone płaty gruczołu w kierunku szyji pęcherza problem z moczem nadal jest
Warto byłoby wykonać badanie: uroflowmetria (badanie strumienia moczu) oraz ocenić zalegającą ilość moczu w pęcherzu po sikaniu. Te parametry (wraz z innymi) mogą ocenić skuteczność leczenia farmakologicznego. Jeśli okaże się, że owo leczenie zachowawcze jest niewystarczające, może Pan wymagać leczenia bardziej inwazyjnego.

Proponuję zgłosić się na konsultację urologiczną połączoną z możliwością wykonania badania USG układu moczowego dzięki czemu będzie można oszacować objętość prostaty oraz objętość zalegającego moczu po mikcji. Koniecznie proszę zabrać ze sobą bo wynik histopatologiczny z przebytej operacji.