Mam 6 letnie dziecko,byłam u 3 gastrologów i żaden nie umie pomóc,tylko zalecają wlewki i czopki,w s

2 odpowiedzi
Mam 6 letnie dziecko,byłam u 3 gastrologów i żaden nie umie pomóc,tylko zalecają wlewki i czopki,w szpitalu miał robione wszystkie badania wyszły zaparcia czynnościowe , poszerzona bańka odbytnicy, wydłużona esica , lekarz zaleca dużo owoców,dużo pić i dicopeg do picia, jak jest poprawa to tylko na chwile i zaparcia z powrotem nawracają i żadne środki mu nie pomagają a stolec wychodzi nie twardy tylko papkowaty.Jak nie robi 3-4 dni to spada z wagi bo jak co 2 dzień to waga się utrzymuje.Proszę pomóżcie mi bo nie wiem gdzie mam się udać.Byłam u gastrologa w Sosnowcu,Zabrzu,Częstochowie a jestem z Radomska
Być może błędy tkwią po pierwsze w diecie, bo jest w niej wiele produktów, które mogą potęgować zaparcia (a tego nie wiem, bo nic Pani o tym nie pisze), po drugie zaparcia mogę mieć też podłoże psychiczne, po tak długim czasie, kiedy dziecko się z nimi zmaga, są przyczyną nerwów i bólu, to niestety dziecko może mieć obawy przed każdą wizytą w toalecie. Proponuję wizytę u wykształconego kierunkowo dietetyka, być może jednak żywienie wymaga pewnych zmian.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Opisywane przez Panią objawy u dziecka oraz diagnoza zaparć czynnościowych, to dość częsty problem u dzieci. Długotrwałe zaburzenie rytmu wypróżnień prowadzi do zalegania mas kałowych w jelicie grubym, czego konsekwencją może być jego rozciągnięcie, czyli opisywana przez Panią deformacja esicy. Po konsultacji z lekarzem dostała Pani czopki/ zalecenie lewatywy i włączenie preparatów typu lactuloza- w Państwa przypadku Dicopeg. Ma to na celu usunięcie zalegających mas kałowych. Ten etap jest dość długi i może trwać nawet kilka tygodni. Kolejnym etapem jest dietoterapia, czyli zastosowanie diety dostosowanej do schorzenia. Dieta powinna być bogata w błonnik, czyli zawierać dużo warzyw, owoców, ciemne pieczywo, suszone owoce, kasze gruboziarniste. Powinna być dostosowana do wieku i preferencji żywieniowych dziecka. Jednak niezbędne są cykliczne kontrole u lekarza.
Pozdrawiam

Eksperci

Teresa Maltuch-Kosałka

Teresa Maltuch-Kosałka

Ginekolog

Dąbrowa Górnicza

Mariola Macierzyńska-Guzik

Mariola Macierzyńska-Guzik

Lekarz rodzinny, Internista

Wałbrzych

Daniel Romanowski

Daniel Romanowski

Fizjoterapeuta

Biłgoraj

Andrzej Radzikowski

Andrzej Radzikowski

Gastrolog, Pediatra

Warszawa

Monika Ligęska

Monika Ligęska

Dietetyk

Ostrów Wielkopolski

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 23 pytań dotyczących usługi: zaparcia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.