Mam 8 miesięczną córkę. Na początku października wykryto u niej bakterie Coli w moczu. Miałyśmy 7 dn
3
odpowiedzi
Mam 8 miesięczną córkę. Na początku października wykryto u niej bakterie Coli w moczu. Miałyśmy 7 dniowe leczenie szpitalne z antybiotykiem Zinat, potem 3 dni w domu. Po półtora tygodnia zrobilam badania na posiew do woreczka, oczywiście po przemyciu. Na wyniku oznaczono bakterie Coli. Co to oznacza? Bakteria nie wyleczona? Jak sobie radzić aby do takich infekcji nie dochodzilo? Usg w szpitalu było wporzadku, badania krwii tez.
Mocz na posiew powinno się pobierać do jałowego naczynia, ze środkowego strumienia moczu ( po wcześniejszym dokładnym podmyciu). Wyniki posiewów pobieranych do woreczka są często "fałszywie" dodatnie. Od chwili pobrania do oddania w laboratorium nie powinno upląć więcej niż 1/2 godziny ( chyba że mocz przechowywany jest w temp ok 6-8 stopni Celsjusza ).
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam. W przypadkach infekcji tego typu ważne są dwie niezależne sytuacje: pierwsza właściwy sposób pobierania moczu (co w tym wieku nie jest łatwą sprawą), po drugie stężenie bakterii w moczu. Stężenia przekraczające w posiewie moczu 10 (-4) wymagają zazwyczaj leczenia. Profilaktyka polega na podawaniu większych ilości płynów i zakwaszaniu moczu, co można osiągnąć poprzez stałe podawanie soku żurawinowego i wody mineralnej w proporcji 1 : 6. Korzystne są także nasiadówki (1 - 2 x dziennie) np. z Vagosanu. Pozdrawiam Dr J.Czelej
Stwierdzenie bakterii w moczu, bez oznaczenie miana nie ma wartości diagnostycznej, a pobieranie do woreczka jest zupełnie niemiarodajne.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.