Mam bardzo rzadką chorobę cechy lustrzne, są to wypiętrzone neurony lustrzane nad którymi nie panuje

5 odpowiedzi
Mam bardzo rzadką chorobę cechy lustrzne, są to wypiętrzone neurony lustrzane nad którymi nie panuje, jestem cały czas otwarty jak książka, której nie potrafię zamknąć, różnych leków próbowałem jedynie lek na depresje troszkę tłumi te neurony lustrzane, również tymianek dobrze tłumi te neurony ale niestety działa bardzo krótko a w większych ilościach tymianek jest trujący, ta choroba oddziaływuje na otoczenie, proszę o pomoc!
Witam serdecznie,
sugeruję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, gdyż Pana problem wykracza poza moje zawodowe kompetencje,
pozdrawiam,
Justyna Jessa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, bardzo mi przykro, ale nie jest to zakres moich kompetencji, zachęcam do wizyty u neurologa lub psychiatry. Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Martela
W chorobach rzadkich prowadzone jest mało badań klinicznych stąd częste problemy z doborem prawidłowego leczeni lub diety. Można podjąć próbę zastosowania diety ketogenicznej. Jest to dieta wykorzystywana głównie w padaczce (zmniejsza aktywność drgawkową, ilość napadów). Dieta ketogeniczna wpływa na proporcję neuroprzekaźników, metabolizm energetyczny (ograniczenie zużycia glukozy, wzrost wykorzystania ciał ketonowych), ingeruje w pH organizmu. Dieta ketogeniczna jest również wykorzystywana w chorobach neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona. Zwiększenie udziału wielonienasyconych kwasów tłuszczowych również może przynieść pozytywne skutki (zmniejszenie napadów w epilepsji). Nie mogę zagwarantować ,że akurat w Pana przypadku przyniesie oczekiwany skutek, na pewno warto szukać metod terapeutycznych. Pozdrawiam
Dzień Dobry
Choroby rzadkie wymagają współpracy z lekarzem specjalistą. Dieta jak zawsze jest pomocna. Zależy jednak od wskazań lekarskich wynikających miedzy innymi z możliwych interakcji na styku leki- żywność. W tym wypadku wyrażam wygowatość współpracy ale na osi pacjent-lekarza-dietetyk. Dietetycy nie leczą ale pomagają ustalić dietę, która pomaga w łagodzeniu objawów i wspomaga leczenie. Pozdrawiam Beata Lewonowska
Dzień dobry. W przypadku rzadkiej jednostki chorobowej pierwszym i najważniejszym krokiem jest kontakt z lekarzem specjalistą. Żywienie może stanowić pomocne i korzystne uzupełnienie, jednak warunkiem koniecznym jest konsultacja lekarska oraz zalecenia, w oparciu o które można zastosować odpowiednią dietoterapię.
Pozdrawiam serdecznie, Izabela Dudzik

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.