Mam dosyc problemowa skore. Na lokciach i kolanach, od ok 2 lat objawy luszczycy, podudzia i ramiona

2 odpowiedzi
Mam dosyc problemowa skore. Na lokciach i kolanach, od ok 2 lat objawy luszczycy, podudzia i ramiona - przesuszone, bez wzgledu na to, jakich kremow, masci i olejkow uzywam. Natomiast wstydliwym probleme jest utrzymujaca sie wysypka na posladkach. Sa to ostro zakonczone pryszcze lyb czeraki. Bardzo ukrwione i pozostawiajace dlugotrwale blizny. Jak sobie z nimi radzic?
Dzień dobry tu dr Piotr Mazur. Jeden pacjent i od razu 2 problemy. Co do suchej skóry i podejrzenia łuszczycy to ktoś to musi obejrzeć. Łuszczenie skóry to nie łuszczyca. Pacjenci często brną potem w kremy i balsamy nawilżające, a potrzeba półtłustych lub tłustych. A co do rozpoznania ,,łuszczycy " bez wizyty u dermatologa się nie obejdzie .Tutaj potrzebne są leki zewnętrzne lub doustne .Kremami ( kosmetycznymi) tego nie da się opanować , Co do drugiego problemu- to sugeruję podejście jak do trądziku .Albo tabletki doustne antybiotykowe lub zewnętrzne żele lub toniki ,ale tez z antybiotykami w składzie, Nie widzę szansy ,aby jakikolwiek ,krem czy maść, nawet z antybiotykiem w składzie mogła pomóc, Jeżeli są to rzeczywiście czyraki ,można zastanowić się nad tabletkami typu izotek itd. i to nawet pomimo tego,że będą przesuszać cała skórę. i znowu : bez sensownego dermatologa nie ma nawet jak zacząć tego leczenia.

Dzień dobry, należałoby udać na pilną wizytę do lekarza dermatologa, pozdrawiam