Mam kifozę, chciałabym wiedzieć jakie powinnam wykonywać ćwiczenia, aby pozbyć się tej dysfunkcji.

3 odpowiedzi
Mam kifozę, chciałabym wiedzieć jakie powinnam wykonywać ćwiczenia, aby pozbyć się tej dysfunkcji.
Chciałabym też zacząć ćwiczyć na siłowni, ale chciałabym wiedzieć czy to nie pogłębi kifozy ? A może są jakieś ćwiczenia które mogą tą wadę pogłębić i nie powinnam ich wykonywać?
Kifoza jest fizjologicznym wygięciem kręgosłupa. W jakim celu zatem miałabyś ją ćwiczyć? Kifoza może być pogłębiona lub spłycona. Jednak powyższe odchylenia są wynikiem tego jak funkcjonuje Twoje całe ciało i jaka jest korelacja napięć/sił pomiędzy poszczególnymi jego elementami. Twoim celem powino być regulowanie napięć tkanek (które poruszają i ustalają położenie kośćca)dla właściwej postawy ciała a nie wzmacnianie /rozciąganie mięśni. By podjąć właściwie działania rekomenduję konsultację z fizjoterapeutą pracującym funkcjonalnie.
To ona/on powinien dobrać dla Ciebie najlepszą na dany moment określoną aktywność.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie.
Kifoza to naturalna krzywizna kręgosłupa w pełni fizjologiczna. Jezeli ma Pani jakikolwiek pytania i wątpliwości polecam konsultacje z fizjoterapeuta ktore oceni faktyczne zaburzenia, okresli zakres ćwiczeń i przeprowadzi niezbędną terapie jeżeli takowa bedzie wymagana.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Kifoza jest fizjologicznym wygięciem kręgosłupa. Rozumiem, że chodzi o zbyt głęboką lub zbyt płytką kifozę. W tym wypadku ćwiczenia śa jak najbardziej wskazane,jednak bez odpowiedniego ,,gruntu" nic nie ,,urośnie". Tą metaforą chcę powiedzieć, że należy poprawić Pani układ ruchu manualnie,poprzez pracę na innych strukturach wpłynąć na powód dlaczego u Pani/Pana ta kifoza jest spłycona/pogłębiona.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.