Mam łagodny przerost prostaty i przyjmuję lek Prostamnic. Problemem jest częste oddawanie moczu w zm

2 odpowiedzi
Mam łagodny przerost prostaty i przyjmuję lek Prostamnic. Problemem jest częste oddawanie moczu w zmniejszonych ilościach. Konkretnie jest to zazwyczaj o nieco ponad sto mililitrów. Lekarz urolog przepisał mi lek na nadreaktywność pęcherza i ten lek również przyjmuję. W dobie koronawirusa moje wizyty u urologa są mocno ograniczone. Z uwagi na to, że problem nie ustępuje udałem się do sklepu zielarskiego i tam zalecono mi pić zioła z wierzbownicy drobnokwiatowej. Zacząłem więc pić te zioła 2 razy dziennie. Mimo wszystko problem nie znikał, tzn. nie zauważałem znaczącej poprawy. W internecie wyczytałem, że komuś z kolei zalecono picie oleju z pestek dyni. Kupiłem więc sobie ćwierć litra i piłem dwa razy dziennie po jednej łyżeczce. Dziś akurat mi się skończył. Od kilku dni ani razu nie wstawałem w nocy do toalety. Nie wiem czy kupić nową butelkę tego oleju, czy to raczej zasługa tej wierzbownicy? Te zioła też się wkrótce mi skończą. Do urologa mam zgłosić się dopiero w styczniu. Odnośnie ilości moczu, to nie zauważyłem zwiększonych ilości podczas jego oddawania.
Szanowny Panie, być może lepiej rozważyć inny lek na pęcherz nadaktywny niż suplementy diety które nie mają zaleceń do stosowania ich w tej jednostce chorobowej.

Zioła i suplementy diety Panu nie pomogą. Sugeruję jednak udać się do urologa już teraz, usiąść i pochylić się nad Pana problemem. Jak czytam, nie jest Pan w stanie normalnie funkcjonować