Mam lat 22 .Mam problem z moimi rodzicami ponieważ często mama i tata obrażają mnie, wyzywają mnie o

3 odpowiedzi
Mam lat 22 .Mam problem z moimi rodzicami ponieważ często mama i tata obrażają mnie, wyzywają mnie od najgorszych oraz często się zdarza że mnie biją. To wszystko zaczeło się parę lat temu kiedy bardzo bolała mnie głowa i miałem migreny po 10 godzin, rodzice pojechali ze mną do lekarza i lekarz wypisał badanie rezonansu magnetycznego, który stwierdził u mnie guza złośliwego mózgu.1 rok później zoperowali guza tylko w mojej głowie doszło do komplikacji co spowodowało że dokońca życia jestem osobą niepełnosprawną i muszę brać ogromną ilość lekarstw, które muszę brać do końca życia. Operacja spowodowała ogromne spustoszenie w mojej głowie.
Ta operacja to ogromna przepaść pomiędzy moim zdrowym życiem a dzisiejszym chorym. Po paru latach od tamtego dnia moi rodzice są tak zmęczeni moją chorobą, że dochodzi do takich rzeczy jak opisałem powyżej. Ja już nie wytrzymuję, psychicznie ponieważ w domu jestem jedynym celem agresji słownej i cielesnej wobec mnie.
Proszę o pomoc.
A czy jest szansa na wyprowadzenie się od nich i dystans psychiczny i fizyczny? Atruszkowska1000(at) Gmail. Com

Dzień dobry, pisze Pan o swojej trudnej sytuacji zdrowotnej i rodzinnej oraz doświadczanej przemocy psychicznej. Proponuję na początek zgłosić się do najbliższego ośrodka interwencji kryzysowej lub ośrodka pomocy społecznej, są to miejsca w których jest możliwe uzyskanie kompleksowej pomocy -psycholoicznej, prawnej i finansowej. Możliwe jest też uzyskanie pomocy systemowej (być może rodzaj mediacji pomiędzy Panem i rodzicami) w ramach psychiatrii środowiskowej, takiej pomocy można szukać przy szpitalach, odzdziałach psychiatrycznych. Życzę powodzenia!
Piszesz o bardzo trudnej sytuacji. O ciężkiej chorobie i niezrozumieniu ze strony rodziców. Wyobrażam sobie, że mimo trudności zdrowotnych po operacji, tym bardziej masz prawo do szacunku, zrozumienia i szczególnej opieki. Nikt nie ma prawa używać przemocy fizycznej i psychicznej wobec Ciebie. Rodzice są osobami, które powinny dawać poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia. Ważne jest, abyś poszukał jak najszybciej pomocy, takim kierunkiem mogą być bezpłatne infolinie które dadzą wsparcie i kierunek w działaniu. Trzymam kciuki za Ciebie i pozdrawiam.