Mam lęki i wydaje mi się że umrę. To jest straszne i nie do opisania. Mam dwoje dzieci i boję się że

6 odpowiedzi
Mam lęki i wydaje mi się że umrę. To jest straszne i nie do opisania. Mam dwoje dzieci i boję się że zostaną same. Mam też jakieś prądy w skroniach i w głowie. Nic mnie nie cieszy, i czuję tylko strach. Co to jest?
Prawdopodobnie silne zaburzenia lękowe . Przy okazji proszę zrobić dokładne badania kardiologiczne by wkluczyć schorzenia układu krążenia.

Dzień dobry.
Opisane objawy w postaci lęków, obniżonego nastroju oraz prądów w skroniach i w głowie mogą sugerować diagnozę zaburzeń lękowych z somatyzacją. Ważne byłoby jednak, aby skonsultować się ze specjalistą psychiatrą oraz specjalistą neurologiem, aby wykonać odpowiednie badania, jednoznacznie potwierdzić diagnozę oraz wprowadzić ewentualne leczenie, które przyniesię ulgę. Proponowałabym także zgłosić się do psychoterapeuty, ponieważ psychoterapia jest jedną ze skuteczniejszych form pomocy osobom doświadczającym podobnych do opisanych powyżej objawów.
Pozdrawiam.
Dzień dobry. Na podstawie któkiego opisu trudno jest postawić diagnozę. Sugeruję wizytę u psychiatry oraz u psychoterapeuty - Pani objawy w dużym stopniu utrudniają Pani satysfakcjonujące funkcjonowanie, dlatego warto jest znaleźć ich przyczynę i "przepracować". Pozdrawiam.
Dobry wieczór,
doskonale rozumiem o czym Pani pisze. Po tym krótkim opisie mogę podejrzewać, że to zaburzenia lękowe, które doskonale poddają się terapii poznawczo-behawioralnej. Proszę się nie martwić i udać się do psychologa na konsultację. Podczas spotkań diagnostycznych zapewne uda się ustalić odpowiednie kroki pomocy. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam/ Agnieszka Jaślikowska-Nowak
Dzień dobry,
gorąco zachęcam Panią do umówienia się na jak najszybszą konsultację do lekarza psychiatry. Na podstawie tak niewielkiej ilości informacji, które Pani przedstawiła, mogę jedynie przypuszczać, że przeżywa Pani napad panicznego lęku. By jednak potwierdzić lub wykluczyć tę diagnozę, a przede wszystkim - udzielić Pani wsparcia, które przyniesie ulgę w cierpieniu, konieczna jest rozmowa z lekarzem. Dobry specjalista psychiatra będzie wiedział, jak Pani pomóc. Proszę więc nie zwlekać, ale umówić się na wizytę, np. w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Dzień dobry,
opisywane wyżej doleglowości przypominają jakieś problemy psychiczne z obszaru zaburzeń lękowych. Trudno o szybką i dokładną diagnozę na podstawie krótkiej wypowiedzi. Natomiast ważne, że pyta Pan/Pani (w treści pytania nie ma podanej płci) o ten temat, ponieważ takich dotkliwych dolegliwości nie warto lekceważyć. wpływają one na smopoczucie psychiczne ale też fizyczne, ponieważ silny lęk odczuwany jest mocno w ciele, co dodatkowo obciąża. Zaburzenia lękowe leczy się psychoterapią. Pomocna bywa także farmakoterapia, aby na jakiś czas złagodzić silny lęk utrudniający funkcjonowanie. Ważne by było skorzystanie z konsultacji psychoterapeutycznej w celu dokładnego wywiadu i szerszego zbadania dolegliwości, ich przyczyn itp. Do zaburzeń lękowych najbardziej pomocna jest psychoterapia poznawczo- behawioralna.
Pozdrawiam
Barbara Matla