Mam mieć za dwa miesiące cystoskopię z użyciem cystoskopu sztywnego. Mam 30 lat. Pani doktor zapowie

2 odpowiedzi
Mam mieć za dwa miesiące cystoskopię z użyciem cystoskopu sztywnego. Mam 30 lat. Pani doktor zapowiedziała że wykona ją bez znieczulenia ogólnego tylko miejscowo (żel znieczulający). Po przeczytaniu różnych opinii i opisów tego badania widzę, że chyba w 90% wypadków stosuje się znieczulenie ogólne. Ale Pani doktor powiedziała że "u nas nie ma takiej możliwości". Na badaniu mi bardzo zależy. Od dawna mam problem z oddawaniem moczu(trwa to bardzo długo i na ogół z przerwami). Po urodynamice Pani doktor stwierdziła że na pewno będzie potrzebny zabieg chirurgiczny, żeby "naprawić" wypieracz pęcherza.
Moje pyatnie: Czy mogę mimo wszystko nie zgodzić się na badanie "na żywca" tylko, no jakby to powiedzieć, "kulturalnie żądać" wykonania tego w innej placówce czy nawet w szpitalu, w którym pracują też lekarze urolodzy z tej placówki, w znieczuleniu ogólnym? Po prostu wolę chyba nie próbować przekonywać się czy dam radę to znieść.
Szanowny Panie, być może należy rozważyć wykonanie cystoskopii giętkiej ? Niestety jeśli chodzi o sam zabieg to cystoskopię w ponad 99% przypadków wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Bardzo słusznie. zapraszam na cystoskopie giętka. Sztywna cystoskopia u młodego faceta jest bardzo bolesna