Mam na imię Adrian i mam 23 lata . Całe swoje życie grałem w siatkówkę.Sport musialem odpuścić z pow

2 odpowiedzi
Mam na imię Adrian i mam 23 lata . Całe swoje życie grałem w siatkówkę.Sport musialem odpuścić z powodu kłujacego bólu kręgosłupa w odcinku ledzwiowym. Dostałem skierowanie na rehabilitację - ból przeszedł. Rok temu pojawił się ból nogi i kręgosłupa odcinka piersiowego. Zaczyna się w lewym posladku ,czasami w wewnętrznej części uda, okolice kolana i Pięta. Jedynym miejscem na ciele gdzie czuje ból przy naciśnięciu jest pieta. Byłem u fizjoterapeuty ,którzy zawiele nie zrobil, stwierdził początki neuropatii. Kazał się rolować i pokazał parę ćwiczeń. Ćwiczenia wykonuje codziennie i nic nie pomaga ,nawet na chwilę nie zmniejsza bólu. Odcinek piersiowy boli jak długo siedzę lub plywam kraulem. Żadna aktywność fizyczna nie zmniejsza bólu nogi, nawet pogardza sprawę. Mam również wrażenie, że noga jest o wiele słabsza i inaczej ją czuję. Nie mogę spacerować długo bo ból nasila się i jest kłujący ,pieczący i mam wrażenie spuchniętej nogi . Nie wiem już co mam robić. Przeswietlenie wykazało" minimalne lewostronne skrzywienie kr. Lędźwiowego, zniesienie lordozy lezdwiowej. Poziomowe ustawienie kości krzyżowej". Proszę o jakieś porady i gdzie się z tym kierować.
Szanowny Panie, proszę szukać konsultacji u innego fizjoterapeuty a jednocześnie udać się do neurologa. Nasilone deficyty neurologiczne (osłabienie siły mięśniowej), stałe dolegliwości bólowe oraz fakt, że aktywność fizyczna tylko nasila dolegliwości to wyraźny sygnał, że Pana dolegliwości należy potraktować priorytetowo. Polecam kontakt z fizjoterapeutami uwierzytelnionymi metody MDT, których spis znajdzie Pan na stronie Instytutu McKenziego w Polsce. Cokolwiek chce Pan zrobić, proszę nie bagatelizować objawów. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i sprawności! Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Trzeba by było poszukać przyczyny wszystkich objawów. Jeśli nie było bezpośredniego urazu okolicy, ból/osłabienie, które Pan czuje może pojawiać się na skutek zmian przeciążeniowych / kompensacyjnych w Pana ciele. Należałoby przebadać całe ciało i wykonać odpowiednie testy diagnostyczne oraz przeprowadzić wywiad, który pozwoliłyby nam zająć się najbardziej przeciążoną okolicą i tym samym sprawdzić jak praca na tych tkankach zmieniłaby Pana objawy bólowe. Im starsze urazy i starsze bóle tym większy wpływ mają na Pana ciało. Jeżeli osłabienie siły w nodze jest duże, czuje Pan silne promieniowania należałoby udać się do neurologa / neurochirurga i wykonać badanie MRI ( rezonans magnetyczny). Jeśli natomiast objawy występują w nocy i nasilają się, nie można znaleźć pozycji, w której może Pan swobodnie spać i nie może pan odpocząć należałoby też rozważyć wizytę u onkologa. Osobiście musiałbym przeprowadzić z Panem wywiad i wykonałbym pierwszą terapię, aby sprawdzić czy objawy się zmniejszą po zastosowaniu terapii. Polecam metodę Fascial Manipulation ( Manipulację Powięzi – dokładnie takiej nazwy proszę szukać). Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.