Mam napadowe migotanie przedsionków, na które biorę leki. Od czasu ostatniego napadu migotania mam c

4 odpowiedzi
Mam napadowe migotanie przedsionków, na które biorę leki. Od czasu ostatniego napadu migotania mam ciągle lęk i strach przed następnym atakiem. Ciągle o tym myślę i nie potrafię się cieszyć życiem. Byłam u psychiatry który przepisał mi leki Escitil i Sedam. Boję się je brać, gdyż to są leki psychotropowe. Lekarz rodzinny przepisał mi Milocardin. Czy powinnam brać jednak leki psychotropowe? Czy powinnam umówić się na wizytę do psychologa?
Dzień dobry. Pisze Pani o lekarzu rodzinnym, natomiast przede wszystkim zalecam wybranie się do specjalisty - kardiologa, który po wykonaniu niezbędnych badań będzie w stanie potwierdzić tę diagnozę (lub postawić inną), a także przekazać zalecenia co do dalszego postępowania. Z nim można również porozmawiać na temat przyjmowanych leków.
Zachęcam natomiast gorąco, by skorzystać również z wizyty u psychoterapeuty, ponieważ pisze Pani również o lęku przed kolejnym napadem migotania. Warto przyjrzeć się temu mechanizmowi. Psychoterapeuta będzie w stanie udzielić skutecznej pomocy. Polecam szczególnie psychoterapię poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Myślę, że warto udać się do lekarza specjalisty z danej dziedziny w tym wypadku kardiologa. Natomiast jeśli chodzi o same myśli, to może się Pani udać do psychoterapeuty i porozmawiać o nich. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
Dzień dobry. W przypadku swego rodzaju zaburzeń lękowych, z którymi obecnie się Pani również zmaga warto skonsultować się z psychoterapeutą bądź psychologiem. Na wizycie ustalą Państwo plan działania prowadzący do redukcji lęku oraz powtarzających się negatywnych myśli, a tym samym do czerpania więcej przyjemności z życia. Terapia poznawczo-behawioralna jest bardzo skuteczna w przypadku nadmiernego lęku.
Pozdrawiam
Jest wiele niefarmakologicznych sposobów radzenia sobie i redukcji lęku dzięki, którym znacznie można obniżyć poziom napięcia wewnętrznego -wymaga to konsultacji psychologicznej i treningu nowo nabytych umiejętności.
Bardzo skuteczne są: oddychanie przeponowe, trening relaksacyjny Jacobsona, trening autogenny Schultza, oraz techniki poznawczo -behawioralne.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.