Mam następujące pytanie Poczułam ból i swędzenie w uszach po wizycie okazało się, że mam zapalenie

1 odpowiedzi
Mam następujące pytanie
Poczułam ból i swędzenie w uszach po wizycie okazało się, że mam zapalenie prawego i lewego ucha i ropnie w uszach. Ropa nie wydostawała się z uszu na zewnątrz. Laryngolog przepisał antybiotyk dalacin c, który niestety nie zadziałał (przypuszczam , że przez to iż w lutym tego roku brałam ten antybiotyk na problem z zębem którego leczono kanałowo). Laryngolog na kolejnej wizycie nie widząc poprawy... ból rozszedł się na zeby obustronnie głównie bolą mnie trzonowe i przedtrzonowe oraz gardło przepisał mi Macromax 500 mg na 6 dni.

Mam pytanie czy ropnie w uszach mogą zrobić się od problemu z zębami czy raczej od zęba mogą boleć uszy ale gdyby problem był z zębem to nie ma mowy o ropniach w uszach?
Jeżeli chodzi o szczękę i zęby to nie mam zadnych opuchnięć.

I czy zapalenie prawego i lewego ucha może być skutkiem problemów z jednym zębem?
Często dolegliwości bólowe ze strony zębów trzonowych związane są z problemami toczącymi się w zatokach szczękowych. Aby wykluczyć przyczynę zębową, należy wykonać rtg pantomograficzne.