Mam nawracający problem z bólem szyi z tyłu u podstawy czaszki oraz bólem części potylicznej

1 odpowiedzi
Mam nawracający problem z bólem szyi z tyłu u podstawy czaszki oraz bólem części potylicznej i zaburzeniami widzenia i koncentracji...
Po pierwszym takim akcie który trwał około 9 ( przez pierwsze 2-3dni miałem podwyższone ciśnienie) dni została wykonana TK głowy z kontrastem oraz kilka dni później zwykle przeswietlenie odcinka szyjnego w obu przypadkach nie stwierdzono nic niepokojącego.
Wykonałem też szereg badań morfologicznych w tym na bolerioze ale wszystko było w porządku. ból po około 3 miesiącach powrócił, głównie problemy z bólem szyi (u podstawy czaszki, mam wrażenie jak by był tam problem z przepływem krwi? Odczuwam bądź słyszę jakieś szmery wlasnie w okolicy bólu) głowa raz boli raz nie (raczej tępy ból) co do wzroku to zaburzenia mają charakter napadowy ..
Czy powinienem wykonać jakieś dodatkowa badania?
Czasami jakieś proste ćwiczenia żeby rozluźnić mięśnie szyjne pomagają
Dodam że jak byłem mały spadłem z około dwóch metrów na głowę (ratowałem się rękoma, nie wiem czy ma to związek)
Dużo pracuje w pozycji siedzącej, wczesniej przed pierwszym razem zanim zaatakował ból dużo pracowałem ze skręcona głowa w jedną stronę.
na początek warto ustalić jaka jest przyczyna bólu. leczenie dobiera się w zależności od przyczyny i charakteru bólu. W diagnostyce bólów podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu; lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, nasilające, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Badanie rtg niewiele wnosi, obrazuje tylko kości, lepiej wykonać badanie MRI.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.