Mam nerwicę która objawia się przez natrętne myśli związane ze śmiercią, że coś się zemną może stać.

3 odpowiedzi
Mam nerwicę która objawia się przez natrętne myśli związane ze śmiercią, że coś się zemną może stać. Mieszkam sam i jak jestem w domu jak mam wolne kilka dni to pojawiają się właśnie takie myśli częściej. Często też pojawia się u mnie stan że moje życie nie ma sensu bo przecież nie mam nikogo gdzie mógłbym z kimś porozmawiać. W kontaktach z kobietami mam dużo niepowodzeń dlatego że odbierany jestem jako nudziasz a jak od roku pojawiła się nerwica to jestem jakby wyłączony i pozbawiony pozytywnego nastawienia do życia. Byłem konsultowany z psychiatrą i zostały mi przepisane leki ale jak dotąd nie zażywałem ich ponieważ boję się skutków ubocznych. Chodziłem też do innych lekarzy zważywszy na moje objawy somatyczne i z badań neurologicznych oraz kardiologicznych, wszystko było w porządku. Myśli samobójczych nie mam ale za to duże poczucie odrzucenia i pustki w życiu.
Dzień dobry Panu,
zalecam rozpocząć psychoterapię. U niektórych osób to wystarcza, u innych dodatkowo jest potrzebna farmakoterapia (leki). Jeśli chodzi o leki to w pierwszych tygodniach rzeczywiście mogą pojawić się skutki uboczne, które jednak mijają o ile lek jest dobrze dobrany.
Pozdrawiam, Anna

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Ważne byłoby dla Pana, aby zrozumiał Pan konieczność farmakoterapii - która ma szanse osłabić objawy, a tym samym poprawić Pańskie funkcjonowanie.
Jeśli mówimy o fobii/nerwicy -zapewne chodzi tu o zaburzenia lękowe, które mogą przybierać różne formy, w tym obaw przed zażywaniem leków.
Psychoterapia zaburzeń lękowych byłaby dla Pana szansą na zrozumienie istoty Pana problemu i nauczenia się, jak sobie z tym radzić i ostatecznie - zmienić swoje życie.
To bardzo ważne, że szuka Pan pomocy, a konsultacja z psychiatrą to krok w dobrym kierunku. Leki mogą być skutecznym narzędziem w leczeniu nerwicy, ale ważne jest, abyś omówił swoje obawy dotyczące skutków ubocznych z lekarzem. Lekarz będzie w stanie dostosować leczenie do twoich indywidualnych potrzeb i monitorować ewentualne efekty uboczne.

Oprócz leczenia farmakologicznego, psychoterapia może być pomocna w radzeniu sobie z tymi uczuciami. Psychoterapeuta może pomóc w identyfikowaniu korzeni myśli i uczuć oraz wspierać w opracowywaniu strategii radzenia sobie z nimi.

Ważne jest również poszukiwanie wsparcia społecznego. Czasem uczucie izolacji może być zmniejszone poprzez nawiązywanie i utrzymywanie relacji z innymi ludźmi. Jeśli ma Pan bliskich przyjaciół czy rodzinę, warto z nimi rozmawiać o swoich uczuciach.

Jeśli myśli o samobójstwie kiedykolwiek pojawią się lub się nasilą, natychmiast proszę skontaktować się z profesjonalną pomocą medyczną lub zadzwonić na lokalną linię pomocy.

Niech Pan pamięta, że szukanie pomocy i otwarte rozmawianie o swoich uczuciach to siła, a proces zdrowienia może wymagać czasu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.