Mam nerwicę, lękowa i zwykła też.. Mam niby padaczkę ale nie mam napadów wgl. (Lek. Depakine chrono

3 odpowiedzi

Mam nerwicę, lękowa i zwykła też..
Mam niby padaczkę ale nie mam napadów wgl. (Lek. Depakine chrono 300)
Biorę leki letrox na tarczycę bo po ciąży mi się coś zrobilo z tarczyca.
Nie umiem jeść przy nikim bo stresuje się nie wiem czym i po co no ale panika i koniec.
Od jakiegoś czasu mam świszczący oddech i wysypkę na dłoniach
Ciężko się oddycha i wgl
Podejrzewam że to nerwica.. bo denerwuje się codziennie chociaż jest mi to zabronione.. ale co ja mogę. Mam skurcze płuc albo oskrzeli. Nie wiem. Nie umiem nabrać powietrza do końca bo tak jak już wspomniałam skurcz.
Nie umiem się wyluzować. Zaznaczę iż nie pije nic praktycznie jeść jem ale pić nie pije czasami jedna góra dwie szklanki wody i na tym koniec. Garbie się Caly czas.
Nie wiem potrzebuje pomocy ale nie mogę iść do lekarza z powodu koronawirusa :/
Boje się że to coś złego
Chociaż lekarze mówili mi ze z nerow to wszystko idzie.. :( proszę o jakąś radę :( co mogę robić na te dolegliwości..
Droga Pani,
wielu specjalistów uruchomiło konsultacje online. Choć nie są one w 100 proc. tak wartościowe jak wizyta stacjonarna w gabinecie, jednak w czasie epidemii to jedyna rozsądna możliwość konsultacji. Proszę znaleźć psychologa lub psychiatrę i umówić się na konsultację. Zachęcam do znalezienia takiego specjalisty, który ma dłużej trwające wizyty, żeby zdążyła Pani opowiedzieć o swoich objawach. Większość psychologów oferuje 50-minutowe konsultacje. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Dzień dobry
Prosze skorzystać z konultacji online u specjalisty psychoterapeuty (prywatne gabinety proponują takie spotkania).
Jest też możliwość konsultacji telefonicznych (Poradnie zdrowia Psychicznego).
Pomoc specjalisty jest nieodzowna, ale sama tez może Pani dodatkowo wspomóc się relaksacjami (np trening Shultza lub Jacobsona - dostępne na youtubie). Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Gałańczuk
Dzień dobry, skoro objawy nerwicy są tak silne, radziłabym w pierwszej kolejności umówić wizytę do lekarza psychiatry. Na chwilę obecną, z powodu epidemii taka konsultacja może odbyć się przez internet albo przez telefon. Dzięki e-recepcie nie będzie problemu z wykupieniem leków. Włączenie leków powinno dać ulgę w objawach. W leczeniu nerwicy wskazane jest włączenie psychoterapii, dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia. Emilia Szymanowicz