Mam niespojenie łuku S1 oraz lewostronne skrzywienie odcinka lędźwiowego. Uczęszczam na serię zabieg

1 odpowiedzi
Mam niespojenie łuku S1 oraz lewostronne skrzywienie odcinka lędźwiowego. Uczęszczam na serię zabiegów rehabilitacyjnych co 6 miesięcy, regularnie chodzę na basen oraz codziennie poświęcam 30 min na ćwiczenia wzmacniające plecy, brzuch i pośladki, oraz ćwiczenia rozciągające. Ból jednak można powiedzieć, że na przestrzeni lat nie zmalał, a nawet minimalnie się nasila. Byłam tydzień temu na konsultacji u lekarza ogólnego, zapytać o dodatkowe możliwości, ale dostałam odpowiedź, że albo muszę radzić sobie domowymi sposobami albo zajść w ciążę, i ,że Pani doktor nie widzi innego rozwiązania. Ciężko mi jest sobie radzić, parę razy w miesiącu wymiotuję z bólu, jeden z tych razy jest zawsze przy menstruacji (dodam, że u ginekologa byłam i ginekologicznie wszystko jest w najlepszym porządku, mam też przodozgięcie) i mam skurcze okolic lędźwiowo-krzyżowych, które trwają po parę minut i przez które nie mogę chodzić. Codziennie, każdego wieczoru chodzenie też jest u mnie oporne, często wieczorem czuję ciężkość na kręgosłupie, domyślam się tylko, że najprawdopodobniej to wina przestrzeni międzykręgowych, które o późnych godzinach potrzebują już regeneracji i odpoczynku. Co mogę na to poradzić? Czy w moim przypadku warto udać się do ortopedy, biorąc pod uwagę, że moje skrzywienie jest malutkie, a niespojenie tylko jednego łuku? Większość lekarzy mówiła mi, że moja wada jest jak żadna, a gdy rok temu Pani doktor w ogólnym poleciła mi wizytę u ortopedy, panie z recepcji mnie wyśmiały, i powiedziały, że z taką wadą to nie tutaj, bo ortopeda się takim czymś nie zajmuję.
Chirurgia kręgosłupa jest polem, którym zajmują się niektórzy ortopedzi i wielu neurochirurgów. Jeżeli skrzywienie jest niewielkie, to prawdopodobieństwo rozwiązania Pani dolegliwości w operacji również jest nieduże. Wybrać się zawsze można, ale być może bardziej do zespołu fizjoterapeutów zajmujących się bólami kręgosłupa. Pani okreswe dolegliwości mogą być również związane z endometriozą - nie jest to jednak choroba prosta w diagnozie i jest bardzo trudna do wykrucia na rutynowym badaniu USG brzucha u ginekologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.